Sorana Cîrstea joacă azi pentru un loc în sferturile turneului de la Ningbo. La ce oră începe meciul româncei

Miercuri, 27 Septembrie 2023, ora 08:02
2381 citiri
Sorana Cirstea FOTO facebook

Sorana Cîrstea, locul 25 mondial, a trecut greu, în turul I al turneului de la Ningbo, de americanca Claire Liu (69 WTA) scor 7-5, 4-6,6-3, după trei ore de joc.

Cîrstea va evolua în runda următoare cu cehoaica Katerina Siniakova (90 WTA) care a trecut ușor, scor 6-0, 6-4 de americanca Elizabet Mandlik (142 WTA).

Sorana și Siniakova s-au întâlnit de patru ori până acum, toate victoriile revenind româncei.

Partida începe la ora 12.00, ora României, și va fi pe Digisport 2.

Pe partea de tablou a Soranei se află favorita principală a turneului, tunisianca Ons Jabeur (7 WTA) pe care ar putea să o întâlnească în semifinale, în vreme ce pe partea opusă este Petra Kvitova, favorita 2 a turneului.

S-a anunțat noul turneu la care ar putea participa Simona Halep. Aceasta se va antrena din greu la București
Simona Halep va continua pregătirea pe zgură, în România, după ce s-a retras de la turneul de la Madrid ce va începe săptămâna aceasta. Jurnaliștii americani au comentat retragerea de...
Sorana Cîrstea joacă azi cu lidera mondială, la WTA Madrid. Ora de start a meciului
Jucătoarea română de tenis Sorana Cîrstea o va înfrunta sâmbătă pe poloneza Iga Swiatek în runda a treia a turneului WTA 1.000 de la Madrid, dotat cu premii totale de 7.679.965 de euro....
#Sorana Cirstea, #tenis, #turneu, #meci, #optimi, #ningbo, #ora partida , #stiri tenis