Sorana Cîrstea și Irina Begu, fără nicio șansă în optimi la Cleveland

Miercuri, 24 August 2022, ora 07:31
3441 citiri
Sorana Cîrstea

Ambele jucătoare din România au fost eliminate în optimile turneului WTA 250 de la Cleveland.

Sorana Cîrstea a pierdut în două seturi în fața polonezei Magda Linette, 6-4, 6-2 pentru jucătoarea clasată pe locul 67 WTA.

Și Irina Begu s-a recunoscut învinsă în două seturi. Ea a fost bătută cu 6-3, 6-2 de Sofia Kenin.

Pentru participarea în optimi, cele două românce au obţinut câte 4.100 de dolari şi 30 de puncte.

Cele două jucătoare se mută acum la US Open și așteaptă tragerea la sorți de joi.

Irina Begu, debut de vis la WTA Madrid. Românca a învins o mare speranță a tenisului
Tenismena Irina Begu (128 WTA), revenită recent după o accidentare, s-a calificat marți în turul secund al turneului WTA 1000 de la Madrid. Beneficiară a clasamentului protejat, Irina Begu...
Adversară surpriză pentru Sorana Cîrstea la WTA Madrid. Cu cine va debuta românca
Turneul WTA 1000 de la Madrid a programat astăzi primele meciuri de pe tabloul principal feminin, care au stabilit adversara Soranei Cîrstea în turul al doilea. Cap de serie 27, Sorana...
#Sorana Cirstea, #Irina Begu, #wta cleveland, #Sofia Kenin, #magda linette , #stiri tenis