Indian Wells, turul al treilea: Sorana Cîrstea joacă în această seară de la o oră perfectă pentru români

Luni, 13 Martie 2023, ora 06:53
2916 citiri
Sorana Cîrstea

În turul al treilea de la Indian Wells, Sorana Cîrstea (83 WTA) va evolua cu o altă jucătoare din SUA, Bernarda Pera, locul 43 mondial.

Meciul Soranei cu Beranrda Pera este primul de pe terenul cu numărul 4 și începe de la ora 11.00 dimineața în California, ora 20.00 în România.

Partida poate fi urmărită pe DigiSport 2.

În turul al doilea, Cîrstea a beneficiat de abandonul americancei Madison Keys, locul 20 mondial şi cap de serie 19, după ce românca a câştigat primul set, scor 6-1, în 25 de minute.

Adversară surpriză pentru Sorana Cîrstea la WTA Madrid. Cu cine va debuta românca
Turneul WTA 1000 de la Madrid a programat astăzi primele meciuri de pe tabloul principal feminin, care au stabilit adversara Soranei Cîrstea în turul al doilea. Cap de serie 27, Sorana...
Simona Halep, la coada clasamentului WTA. Pe ce loc este acum românca
Sorana Cîrstea este în continuare jucătoarea din România clasată cel mai bine în ierarhia WTA, conform clasamentului dat publicităţii luni. Cîrstea a coborât un loc şi este pe 30,...
#Sorana Cirstea, #beranrda pera, #indian wells, #turul al treilea , #stiri tenis