Sorana Cirstea, eliminata in turul II la Roland Garros

Joi, 01 Iunie 2017, ora 20:46
24744 citiri

Sorana Cirstea a fost eliminata joi in turul II al turneului de Grand Slam de la Roland Garros.

Tenismena noastra a fost invinsa de favorita numarul 21, spaniola Carla Suarez Navarro, in doua seturi, scor 5-7, 4-6.

O ora si 29 de minute a durat partida dintre cele doua, una echilibrata, dar in care reprezentanta Romaniei a acuzat probleme la umarul drept.

Suarez-Navarro a razbunat astfel infrangerea suferita la inceputul acestui an, in turul II al turneului de Grand Slam de la Australian Open, in fata Soranei.

Mai departe, Suarez-Navarro o va intalni pe rusoaica Elena Vesnina, favorita numarul 14, iar in optimi ar putea da peste Simona Halep.

De partea cealalta, Sorana pleaca acasa cu un cec in valoare de 60.000 de euro si 70 de puncte WTA.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, partida dintre Sorana Cirstea si Carla Suarez Navarro, din turul II al turneului de Grand Slam de la Roland Garros.

Sorana Cirstea - Carla Suarez Navarro 5-7, 4-6

20:45 - Game, set si meci Carla Suarez Navarro.

20:43 - Sorana pare ca a cazut de tot, iar Navarro face break si urmeaza sa serveasca pentru castigarea meciului.

20:40 - Un nou game la 0 castigat de Suarez-Navarro.

20:37 - Rebreak la 0 reusit de iberica.

20:36 - Break facut de Sorana Cirstea.

20:29 - Inca un game reusit de Sorana, al 3-lea la rand.

20:25 - Break Sorana si tenismena noastra egaleaza la 2.

20:22 - Din fericire, jocul s-a reluat.

20:19 - Sorana isi face serviciul, dar cere interventia medicului, acuzand o accidentare la umar.

20:13 - Game usor pentru iberica, iar scorul devine 2-0 in favoarea ei.

20:11 - Navarro incepe excelent setul doi, cu un break.

20:06 - Navarro isi face serviciul si se impune cu 7-5, in primul set, dupa 50 de minute de joc.

20:02 - Break reusit de iberica, iar aceasta va servi pentru castigarea setului.

20:00 - Game Navarro si avem 5-5 in acest prim set.

19:54 - Sorana isi face serviciul.

19:50 - Suarez-Navarro raspunde si ea cu un game castigat la 0.

19:47 - Game alb reusit de Sorana.

19:45 - Spaniola isi face serviciul si scorul e 3-3 dupa 6 game-uri jucate in primele 30 de minute ale partidei.

19:42 - Al 4-lea break consecutiv si echilibrul se mentine.

INFO: Castigatoarea acestei partide o va intalni in runda urmatoare pe rusoaica Elena Vesnina, favorita numarul 14.

19:37 - Sorana raspunde cu un nou break, iar scorul devine 3-1.

19:33 - Rebreak al jucatoarei iberice.

19:28 - Break reusit de reprezentanta noastra.

19:20 - Sorana isi face serviciul si castiga primul game al meciului.

ora 19:16 - STARTUL PARTIDEI

ora 19:09 - Cele doua tenismene au iesit la incalzire. Partida va incepe in maxim 10 minute.

INFO: In clasamentul WTA, Sorana ocupa locul 64, in timp de tenismena iberica se afla pe pozitia a 23-a.

INFO: Va fi cea de-a 6-a infruntare directa intre cele doua tenisemene, scorul fiindu-i favorabil Soranei, 4-1:

2006, Albufeira: 3-6, 6-3, 6-1 pentru Sorana;

2007, Tenerife: 6-3, 6-3 pentru Sorana;

2007, Saint Raphael: 6-4, 6-2 pentru Sorana;

2009, Marbella: 6-2, 6-7, 6-2 pentru Carla;

2017, Australian Open: 7-6, 6-3 pentru Sorana.

INFO: In prima runda, Sorana a invins-o pe Peng Shuai cu 6-3, 6-1, in timp ce Carla Suarez Navarro a trecut de Maria Sakkari, scor 6-4, 6-2.

Roland Garros 2017 se desfasoara in perioada 28 mai - 11 iunie.

Ciolacu vrea reducerea atribuțiilor primarului general: Dependența edililor de sector nu trebuie să fie atât de mare VIDEO
Premierul Marcel Ciolacu a declarat miercuri că este nevoie de o lege specială a Capitalei şi că "este evident" că dependenţa primarilor de sector "nu trebuie să fie atât de mare de...
Grindeanu, avertisment pentru Piedone: ”Votanţii de stânga, într-o proporţie covârşitoare, merg către candidatul nostru”
Prim-vicepreşedintele PSD, Sorin Grindeanu, a declarat, miercuri, 24 aprilie, că soluţia pe care PSD a adoptat-o, de a candida Gabriela Firea, le dă o anumită siguranţă că votanţii de...
#Sorana Cirstea eliminata, #LIVE meci Sorana Cirstea, #Sorana Cirstea Roland Garros, #Sorana Cirstea Carla Suarez , #Roland Garros