Sorana Cirstea, eliminata de la Roland Garros dupa un meci maraton

Marti, 29 Mai 2018, ora 16:08
34755 citiri

Sorana Cirstea a parasit turneul de la Roland Garros inca din primul tur.

Sportiva noastra a cedat in fata australiencei Daria Gavrilova, dupa un meci maraton, ce a durat aproape trei ore.

Scorul final a fost 4-6, 7-6 (4), 6-3 in favoarea jucatoarei de pe locul 24 in clasamentul WTA.

Sorana a inceput bine, dar ploaia a facut ca meciul sa fie intrerupt in setul secund.

Sportiva din Targoviste a fost mult mai irascibila de la revenirea pe teren, mai grabita si mai precipitata, iar asta a costat-o.

Setul decisiv a fost echilibrat, dar Gavrilova a facut break in game-ul cu numarul si a obtinut astfel victoria.

Pentru parcursul de la Roland Garros 2018, Sorana a incasat totusi un cec in valoare de 40 de mii de euro.

Sorana Cirstea - Daria Gavrilova 6-4, 6-7 (4), 3-6

16:09 - Gavrilova castiga setul decisiv si o elimina pe Sorana!

16:06 - Gavrilova face break si serveste pentru castigarea meciului.

15:54 - Sorana revine excelent si face rebreak!

15:50 - Gavrilova face break si conduce cu 4-2.

15:46 - Continua echilibrul din setul decisiv, Gavrilova face 3-2.

15:41 - Sorana egaleaza la doi in setul decisiv.

15:38 - Gavrilova castiga un nou game si are 2-1.

15:36 - Gavrilova face rebreak si egaleaza la unu.

15:26 - Sorana incepe setul decisiv cu un break!

15:18 - Australianca se impune cu 7-4 in tie-break si vom avea set decisiv.

15:09 - Gavrilova nu se pierde cu firea si egaleaza la 6, astfel ca setul va fi decis la tie-break.

15:05 - Revenire spectaculoasa a Soranei, care intoarce de la 3-5 si trece in avantaj.

15:00 - Break reusit de Sorana si game-ul intra 'in prelungiri'.

14:58 - Sorana isi face serviciul, dar Gavrilova va servi pentru castigarea setului.

14:54 - Game Gavrilova, iar Sorana va servi pentru a ramane in set.

14:49 - Sorana isi castiga cu mari emotii serviciul si se apropie la doar un game de adversara sa.

14:40 - Al 3-lea game consecutiv castigat de Gavrilova, iar aceasta se desprinde la 4-2.

14:37 - Break reusit de jucatoarea din Australia, care pare ca i-a prins bine intreruperea cauzata de ploaie.

14:33 - Gavrilova egaleaza la 2 in acest set secund.

14:24 - Sa reluat meciul, serveste Gavrilova.

14:15 - Prelata a fost indepartata si urmeaza ca meciul sa se reia.

14:00 - Ploaia s-a oprit in capitala Frantei, iar jocul se va relua in cateva minute.

INFO: Partida nu se va relua mai devreme de ora 14:00, conform unui anunt al organizatorilor.

INFO: Meciul e suspendat in cele din urma din cauza ploii.

13:16 - Rebreak Daria Gavrilova.

INFO: Ploua marunt la Paris, dar jocurile nu sunt oprite.

13:12 - Al 3-lea break la rand pentru Sorana.

13:10 - Reprezentanta noastra isi face serviciul si porneste cu dreptul in setul secund.

13:03 - Sorana izbuteste un nou break si isi adjudeca primul set.

12:59 - Rebreak reusit de Daria Gavrilova.

12:55 - Break reusit de Sorana Cirstea, care va servi pentru castigarea primului set.

12:47 - Sorana salveaza o minge de break si pune apoi capat seriei bune a australiencei.

12:43 - Gavrilova revine de la 0-3 si egaleaza la 3.

12:37 - Australianca isi recupereaza breakul si va servi pentru 3-3.

12:34 - Game reusit de Daria Gavrilova.

12:25 - Inceput excelent de meci pentru tenismena noastra, care reuseste breakul, iar apoi se desprinde la 3-0.

12:20 - Sorana isi face serviciul si castiga primul game al meciului.

12:15 - Sorana Cirstea serveste prima.

ora 12:15 - A inceput meciul.

INFO: Partida se joaca pe terenul numarul 6 al complexului de la Roland Garros.

INFO: Sorana Cirstea ocupa locul 49 in ierarhia WTA, in timp ce adversara ei din Australia se afla pe pozitia 25.

INFO: Va fi prima intalnire directa dintre cele doua tenismene.

Roland Garros 2018 se desfasoara in perioada 27 mai - 10 iunie.

Cum vrea AUR să facă „Europe Great Again”. „Comisia Europeană urmăreşte să transforme uciderea de copii nenăscuţi într-un drept fundamental european”
Preşedintele AUR, George Simion, a propus, la Conferinţei Internaţionale „Make Europe Great Again” care a avut loc, sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, ca toate partidele...
George Simion intervine în scandalul „moldovenilor din Buzău”. „Premierul nostru a glumit. Nu este moldovean, probabil este Rrom”
Preşedintele AUR, George Simion, a declarat sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, la Conferinţa Internaţionale „Make Europe Great Again”, că zilele trecute, premierul Marcel...
#LIVE meci Sorana Cirstea, #Sorana Cirstea Roland Garros, #Sorana Cirstea Daria Gavrilova , #Roland Garros