Sorana Cîrstea e în semifinale la Birmingham după un meci-maraton. Cu cine va juca pentru un loc în marea finală

Vineri, 17 Iunie 2022, ora 15:37
3509 citiri
Sorana Cîrstea

Tenismena Sorana Cîrstea (36 WTA) a jucat vineri în sferturile de finală ale turneului de 250 de puncte de la Birmingham, contra jucătoarei Donna Vekic din Croatia, locul 92 WTA, venită din calificări.

Românca s-a impus la capătul unui meci dramatic, întins pe trei seturi, scor 5-7, 6-3, 6-4, partidă care a durat două ore și jumătate.

În semifinalele de sâmbătă, Sorana Cîrstea își așteaptă adversara din confruntarea Dayana Yastremska (Ucraina) - Shuai Zhang (China).

Tot în sferturile de finală la Birmingham va evolua vineri și Simona Halep, contra favoritei locale Katie Boulter.

Ce spune antrenorul lui Dinamo înaintea meciului crucial cu FC Voluntari
Antrenorul echipei de fotbal Dinamo Bucureşti, Zeljko Kopic, a declarat, joi, într-o conferinţă de presă, că partida cu FC Voluntari, din etapa a 7-a a play-out-ului Superligii, este una...
Sorana Cîrstea, după victoria spectaculoasă de la Madrid: ”Prima oară e un pic dificil”
Jucătoarea română de tenis Sorana Cîrstea s-a calificat, joi, în runda a treia a turneului WTA 1.000 de la Madrid, dotat cu premii totale de 7.679.965 de euro, după ce a învins-o pe...