Sorana Cîrstea, de nerecunoscut la Miami. Românca a suferit una dintre cele mai dure înfrângeri din carieră

Vineri, 25 Martie 2022, ora 18:24
4454 citiri
Sorana Cîrstea

Sorana Cîrstea, locul 27 WTA şi cap de serie numărul 24, a fost eliminată, vineri, în turul doi al turneului de categorie WTA 1000 de la Miami.

Cîrstea a fost învinsă de sportiva chineză Shuai Zhang, locul 43 mondial, scor 6-1, 6-1, în 53 de minute.

Sorana Cîrstea a jucat la Miami Open direct în turul doi. Este una dintre cele mai usturătoare înfrângeri din carieră pentru jucătoarea noastră în vârstă de 31 de ani.

Pentru participarea în runda secundă, românca a obţinut 30.130 de dolari şi 35 de puncte.

Despărțire pentru Sorana Cîrstea după eliminarea de la Miami: ”Îmi va fi dor să te am alături”
Jucătoarea română de tenis Sorana Cîrstea s-a oprit în optimile de finală ale turneului WTA 1.000 de la Miami (SUA), fiind învinsă în două seturi, 6-3, 6-2, de americanca Danielle...
Explicațiile Soranei Cîrstea. De ce a pierdut fără drept de apel la Miami: ”Nu pot să spun că am jucat prost”