Sorana Carstea, umilita la Roland Garros

Duminica, 23 Mai 2010, ora 14:00
2702 citiri

Sorana Carstea a facut act de prezenta la Roland Garros, fiind eliminata fara mari probleme inca din primul tur de rusoaica Svetlana Kuznetsova, scor 3-6, 1-6.

Jucatoarea nascuta in Targoviste a avut un start excelent de meci, reusind sa conduca cu 3-0 in primul set, insa apoi a cedat inexplicabil urmatoarele sase game-uri.

Sorana nu si-a revenit nici in setul secund, pe care l-a cedat cu 1-6, si a pierdut astfel meciul in doua seturi care au durat o ora si 12 minute.

Romania mai este reprezentata la Roland Garros de Raluca-Ioana Olaru, Alexandra Dulgheru si Simona Halep in competitia feminina, in timp ce la masculin Victor Hanescu este singurul nostru jucator.

C.M.

Simona Halep, interzis la Roma. Italienii au făcut anunțul care o lasă pe româncă în afara jocului
Revenirea pe teren a Simonei Halep, după ridicarea suspendării pentru dopaj, se transformă încet-încet într-un fiasco. Simona Halep a apucat să joace un singur meci, cel de la Miami cu...
Jaqueline Cristian, victorie magnifică la WTA Madrid, cu o fostă câștigătoare la Roland-Garros. Răsturnare de scor uluitoare
Tenismena Jaqueline Cristian a obținut vineri una dintre cele mai importante victorii ale carierei, în turul secund la WTA Madrid. Clasată pe locul 73 mondial și venită din calificări,...