Meci dramatic pentru Sorana Cîrstea în sferturi la Portoroz. Românca a întors din nou scorul defavorabil, dar a cedat pe final

Vineri, 17 Septembrie 2021, ora 19:06
4371 citiri
Sorana Cîrstea

Tenismena Sorana Cîrstea (31 de ani, locul 40 WTA) a evoluat vineri în sferturile de finală ale turneului de la Portoroz (Slovenia), împotriva jucătoarei Jasmine Paolini (Italia), locul 87 WTA.

Italianca a început mai bine și a condus cu 6-4, 3-1, după care Sorana Cîrstea a recuperat diferența, câștigând setul al doilea cu 6-4. Românca a fost la al doilea meci consecutiv în care a întors spectaculos scorul.

Din păcate, Sorana Cîrstea a pierdut setul decisiv cu 6-1, ratând astfel calificarea în semifinale.

Cum nu se putea mai rău pentru Sorana Cîrstea. Ce urmează pentru româncă la WTA Madrid
Poloneza Iga Swiatek, liderul WTA, s-a calificat, joi, în turul trei la turneul de la Madrid, fază în care o va înfrunta pe Sorana Cîrstea, numărul 30 mondial şi favorită 27. Swiatek a...
Sorana Cîrstea, meci dramatic la Madrid împotriva unei filipineze. Urmează confruntarea cu liderul WTA?
Sorana Cîrstea a avut set și 5-3 în meciul cu Alexandra Eala, din Filipine, dar partida a ajuns în set decisiv. Sorana Cîrstea a trecut prin mari emoții în turul al doilea de la Mutua...