La ce oră joacă Sorana Cîrstea în turul doi la Melbourne. Adversara a deposedat-o pe Halep de trofeu la Roland-Garros

Miercuri, 05 Ianuarie 2022, ora 12:50
3206 citiri
Amanda Anisimova

Sorana Cîrstea, locul 39 WTA şi cap de serie numărul 5, va evolua joi dimineață în optimile de finală la Melbourne Summer Set 2.

După ce a învins-o, marţi, cu scorul de 6-0, 6-0, pe rusoaica Varvara Gracheva, locul 77 WTA, meci care a durat 49 de minute, românca va avea parte de o misiune mult mai dificilă în turul secund.

Astfel, în optimi, Sorana Cîrstea o va înfrunta pe americanca Amanda Anisimova (20 de ani), locul 78 WTA.

Anisimova a avut un start de carieră senzațional, pigmentat în 2019 cu o semifinală la Roland-Garros. La acea ediție, în sferturi, americanca a depășit-o cu 6-2, 6-4 chiar pe Simona Halep, care era deținătoarea trofeului, în urma victoriei din 2018.

Meciul Cîrstea - Anisimova va începe la ora 02.00, în noaptea de miercuri spre joi, fiind prima partidă de pe terenul 5 la Melbourne.

Despărțire pentru Sorana Cîrstea după eliminarea de la Miami: ”Îmi va fi dor să te am alături”
Jucătoarea română de tenis Sorana Cîrstea s-a oprit în optimile de finală ale turneului WTA 1.000 de la Miami (SUA), fiind învinsă în două seturi, 6-3, 6-2, de americanca Danielle...
Reacție urâtă la adresa Simonei Halep: "Nu-mi place că primește wild-carduri". Ce spune Sorana Cîrstea despre revenirea rivalei sale în tenis
Deși s-a comportat onorabil la Miami și a fost întâmpinată cu simpatie, nu toată lumea pare fericită cu revenirea Simonei Halep pe teren. Conform Sportskeeda, sunt destui fani care că...
#Sorana Cirstea, #melbourne, #adversara, #Amanda Anisimova , #stiri Sorana Cirstea