Cele șase victorii magice ale Soranei Cîrstea: urmează o a șaptea cu Iga Swiatek?

Miercuri, 15 Martie 2023, ora 14:33
2150 citiri
Sorana Cîrstea

Sorana Cîrstea s-a calificat în sferturile de finală de la Indian Wells, după ce a învins-o pe Caroline Garcia, locul 5 WTA, scor 6-4, 4-6, 7-5.

Sorana va juca în sferturi împotriva polonezi Iga Swiatek, numărul unu WTA, care le-a învins în rundele precedente pe "româncele" Bianca Andreescu și Emma Răducanu.

Ținând cont de locurile ocupate în clasament, duelul Swiatek - Sorana ar fi cel mai dezechilibrat.

Iată cum arată tabloul sferturilor de finală de la Indian Wells:

Iga Swiatek (1 WTA) - Sorana Cîrstea (83 WTA)

Elena Rybakina (10 WTA) - Karolina Muchova (76 WTA)

Maria Sakkari (7 WTA) - Petra Kvitova (15 WTA)

Aryna Sabalenka (2 WTA) - Cori Gafuff (6 WTA)

Victoria Soranei Cîrstea împotriva lui Caroline Garcia a fost a șasea împotriva unei jucătoare din Top 5. Ideal ar fi să vină și o a șaptea, contra Igăi Swiatek.

Întâlnire specială pentru Sorana Cîrstea la WTA Madrid: ”Cu frumusețea asta!” FOTO
Tenismena Sorana Cîrstea, locul 30 mondial, se află în aceste zile la Madrid, unde e calificată direct în turul doi al turneului de 1000 de puncte din capitala Spaniei. Cap de serie...
Adversară surpriză pentru Sorana Cîrstea la WTA Madrid. Cu cine va debuta românca
Turneul WTA 1000 de la Madrid a programat astăzi primele meciuri de pe tabloul principal feminin, care au stabilit adversara Soranei Cîrstea în turul al doilea. Cap de serie 27, Sorana...