Sorana Cîrstea a câștigat o sumă imensă la Miami. Azi joacă pentru calificarea în sferturi și un nou jackpot

Luni, 25 Martie 2024, ora 07:04
4399 citiri
Sorana Cîrstea FOTO X

Sorana Cîrstea va evolua astăzi, în jurul orei 22.00, în optimile de finală ale turneului Miami Open.

Adversara Soranei Cîrstea este americanca Danielle Collins, locul 53 WTA. Collins a dispus fără emoții de rusoaica Elina Avanesyan, scor 6-1, 6-2.

În singura confruntare directă, Sorana Cîrstea a pierdut meciul cu Danielle Collins. Se întâmpla însă în urmă cu șase ani la Roma.

Meciul dintre Sorana Cîrstea și Danielle Collins e al patrulea pe arena Butch Buchholz și va începe după ora 22.00 (prima partidă e programată de la 17.00).

Prin calificarea în optimi, românca şi-a asigurat un cec de 101.000 dolari şi 120 de puncte WTA. Dacă trece azi de Collins, ea aproape că își va dubla câștigul: 185.000 de dolari.

Cum trec partidele peste mesajul anticorupție aruncând în cursa pentru locale candidați certați cu legea
Deși de-a lungul timpului au spus că se delimitează de acțiunile colegilor certați cu legea, iar unii chiar au strâns electorat în jurul „luptei anticorupție”, astăzi, partidele își...
Candidat comun PSD-PNL la alegerile prezidențiale? Băsescu: ”Spuneţi-mi care din partidele astea ar fi de acord să susţină candidatul celuilalt? Eu zic că niciunul”
Fostul preşedinte Traian Băsescu a afirmat duminică seara, 28 aprilie, că nu vede posibilitatea ca PSD şi PNL să aibă un candidat comun la alegerile prezidenţiale. „Nu. Spuneţi-mi...
#Sorana Cirstea Miami, #sorana danielle collins, #castig sorana , #Sorana Cirstea