Super-meciul Halep - Badosa de la Madrid a început la Galeria de Cristal. La ce eveniment a fost invitată românca FOTO

Vineri, 29 Aprilie 2022, ora 14:49
8609 citiri
Simona Halep, printre invitații la evenimentul de la Madrid

Înaintea duelului direct din turul secund al turneului WTA 1000 de la Madrid, românca Simona Halep (21 WTA) și Paula Badosa (2 WTA) au fost invitate la un eveniment special dedicat competiției din capitala Spaniei.

Sub cele aproape două mii de cristale triunghiulare care se pot vedea în fotografie, evenimentul a avut parte de invitați de lux. Două dintre numele mari ale tenisului spaniol, Carlos Alcaraz și Paula Badosa, au fost însoțite de doi dubli campioni la Madrid, Simona Halep și Andy Murray.

A învins-o pe Halep la Miami și a urmat coșmarul. Ce-a pățit iberica Badosa la ea acasă
Tenismena Paula Badosa din Spania, cea care a învins-o pe Simona Halep la Miami, la revenirea româncei în circuit, a fost eliminată miercuri în primul tur al turneului WTA Madrid. După...
Retragerea Simonei Halep, în presa internațională: ”A fost un loc bun de vânătoare”
Simona Halep nu va participa la turneul de categorie WTA 1000 Mutua Madrid Open, pentru care a primit wild card din partea organizatorilor. “Halep, aflată pe locul 1.146 în clasamentul WTA,...