Cum și-a certat Simona Halep soțul în timpul meciului din optimile Australian Open

Luni, 24 Ianuarie 2022, ora 10:36
13264 citiri
Simona Halep și soțul ei FOTO facebook

Simona Halep a ratat calificarea în sferturile de finală ale Australian Open, după ce a fost învinsă de Alize Cornet, scor 4-6, 6-4, 3-6.

Simona a avut probleme vizibile încă din primul set, ea acuzând câldura, care nu i-a dat voie să se miște așa cum ar fi vrut pe teren.

Acest lucru i-a creat și o stare de nervozitate, ea fiind surprinsă de camerele de luat vederi cum cerea ajutor staffului ei. Nici soțul Toni Iuruc, aflat în spatele staffului, nu a scăpat de tirul Simonei.

”Hai, Toni, măcar tu. Zi ceva acolo!”, a strigat ea, momentul putând fi auzit în transmisia Eurosport.

După ce a fost ”umilită” în cazul Halep, ITIA joacă tare: interdicție pe viață din tenis!
Arbitrul de scaun bulgar Pavel Atanasov a primit interdicţie pe viaţă din tenis după ce şi-a retras apelul pentru încălcări legate de pariuri şi acuzaţii de corupţie, a anunţat vineri...
Ion Țiriac trage un semnal de alarmă în legătură cu Simona Halep: "Sunt mulţi care vorbesc degeaba"
Fostul tenisman Ion Ţiriac a declarat, vineri, că ar fi frumos ca jucătoarea Simona Halep, a cărei suspendare pentru dopaj de 4 ani a fost redusă la 9 luni de către Tribunalul de Arbitraj...
#Simona Halep, #Toni Iuruc, #cearta, #meci, #Australian Open, #suparare , #Australian Open