Simona Halep se califica in semifinale la Stuttgart

Autor: Marius Doroftei - Editor Ziare.com
Sambata, 29 Aprilie 2017, ora 00:09
36178 citiri

Simona Halep s-a calificat in semifinalele turneului WTA de la Stuttgart dupa o victorie confortabila cu Anastasija Sevastova.

Romanca nu a avut emotii in fata unei adversare ce putea fi incomoda pentru ea, impunandu-se cu scorul de 6-3, 6-1.

Partida a inceput bine pentru numarul 5 WTA, ea aratandu-se solida pe serviciu. Simona a fost si prima care a reusit breakul, insa, din pacate pentru ea, a venit si momentul in care a servit slab.

A urmat o perioada cu cinci breakuri consecutive, Halep iesind in avantaj din acest moment si adjudecandu-si primul set.

Actul secund a fost unul la discretia romancei, care a facut rapid doua breakuri si s-a distantat la 4-0, suficient pentru ca Sevastova sa nu mai poata emite nicio pretentie.

Pentru Simona urmeaza acum un duel cu localnica Laura Siegemund, cea care a facut instructie anul trecut cu romanca tot la Stuttgart, cand s-a impus cu 6-1, 6-2. Meciul va fi transmis in direct pe site-ul Ziare.com.

Simona Halep - Anastasija Sevastova 6-3/ 6-1

00:09 - BREAK, SET SI MECI, SIMONA HALEP!

00:07 - Game pentru Simona pe propriul serviciu, iar semifinala este atat de aproape.

23:59 - Isi face romanca serviciul, desi are ceva emotii, si este la doua game-uri de victorie.

23:53 - Al doilea break pentru Simona, care joaca excelent in aceste momente.

23:48 - Halep isi face serviciul si se distanteaza in debutul setului secund.

23:45 - Simona incepe setul secund excelent, cu un break!

23:41 - GAME SI SET, SIMONA HALEP! Romnca reuseste un game la zero si castiga primul set!

23:39 - Iata si al treilea break consecutiv pentru Simona, care va servi pentru castigarea primului set.

23:35 - Din nou isi pierde serviciul rapid Simona.

23:32 - BREAK HALEP! Simona este ceva mai agresiva in acest game si reuseste breakul!

23:27 - Halep a parut usor relaxata, iar Sevastova a pedepsit-o rapid cu un break.

23:24 - BREAK HALEP! Foarte bine joaca Simona si reuseste sa se distanteze.

23:19 - Halep nu pare a avea probleme la serviciu deocamdata, spre deosebire de adversara ei.

23:12 - Simona isi face serviciul fara probleme.

23:10 - Incepe partida, Simona serveste prima!

23:00 - Dupa o lunga asteptare, intra in teren cele doua jucatoare.

22:53 - Laura Siegemund se impune in sfarsit, dupa trei seturi disputate, si poate fi adversara Simonei din semifinale, daca romanca se va califica. Inca 10 minute pana la meci!

22:25 - Asteptam inca sa se termine meciul dintre Laura Siegemund si Karolina Pliskova, care a intrat in setul decisiv.

INFO: Halep se afla pe locul 5 in clasamentul WTA la zi, in timp ce adversara ei ocupa pozitia 26.

INFO: Halep si Sevastova s-au intalnit de cinci ori pana acum, letona avand trei victorii.

CTP, în stare de intoxicație înainte de alegeri: ”Alung duhurile rele cu matematică, nu cu usturoi”
Jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care a avut în ultima perioadă reacții acide despre unii candidați la Primăria Capitalei, a publicat pe rețelele sociale un text surprinzător, în care...
Nicușor Dan se află pe primul loc în intențiile de vot ale bucureștenilor. Cât de mulțumiți sunt locuitorii Capitalei de cum arată orașul lor SONDAJ
Nicuşor Dan, actualul primar al Capitalei se află pe primul loc în intenţiile de vot ale bucureştenilor pentru postul de primar general, cu 31% din opţiuni, urmat de Gabriela Firea cu 24% şi...
#Halep Sevastova Stuttgart LIVE, #Simona Halep Stuttgart rezultat, #Halep tenis rezultate , #WTA