Simona Halep s-a calificat in finala Turneului Campioanelor

Sambata, 02 Noiembrie 2013, ora 19:21
19100 citiri

Simona Halep s-a calificat sambata seara in finala Turneului Campioanelor de la Sofia, dotat cu premii in valoare totala de 750.000 de dolari.

Tenismena noastra a invins-o in semifinale pe sarboaica Ana Ivanovici, in trei seturi, scor 2-6, 6-1, 6-3, la capatul unei partide ce-a durat o ora si 50 de minute.

Constanteanca a inceput slab disputa si a pierdut usor primul set, dar in setul doi nu i-a dat nicio sansa sportivei din Serbia.

Asa ca s-a ajuns in setul decisiv, unul pe care Simona l-a inceput cum nu se poate mai prost: si-a pierdut de doua ori serviciul. A avut insa o revenire fantastica si a castigat sase game-uri la rand, urmand a juca finala.

In ultimul act, Simona o va intalni pe castigatoarea celei de-a doua semifinale, in care se intalnesc australianca Samantha Stosur si rusoaica Anastasia Pavlyuchenkova.

Finala turneului de la Sofia e programata duminica si va putea fi urmarita in direct pe Ziare.com.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, partida dintre Simona Halep si Ana Ivanovic, din semifinalele Turneului Campioanelor de la Sofia.

Simona Halep - Ana Ivanovic 2-6, 6-1, 6-3

SIMONA HALEP MERGE IN FINALA

ora 19:21 - Simona Halep isi castiga cu usurinta serviciul si o invinge in trei seturi pe Ana Ivanovic.

ora 19:19 - Break reusit de Simona, care serveste pentru castigarea meciului.

ora 19:14 - Constanteanca isi castiga la 0 serviciul si trece in avantaj.

ora 19:11 - Break reusit de Simona si scorul devine egal, 3-3.

ora 19:04 - Simona revine de la 0-40 si isi castiga serviciul.

ora 19:00 - Re-break Simona, care nu renunta la lupta.

ora 18:57 - Simona isi pierde din nou serviciul si Ana Ivanovici face un pas importat spre castigarea partidei.

ora 18:47 - Din pacate, reprezentanta noastra isi pierde usor serviciul.

ora 18:45 - Simona incepe la serviciu setul 3.

ora 18:42 - Mergem in setul decisiv.

ora 18:41 - Un nou break si Simona castiga la pas setul 2.

ora 18:32 - Simona isi castiga serviciul, la fel si Ivanovic.

ora 18:23 - Break la 0 reusit de Simona si scorul devine 3-0 pentru sportiva noastra in setul 2.

ora 18:17 - Break reusit de Simona chiar in startul setului.

ora 18:14 - A inceput setul 2, tot cu Ivanovic la serviciu.

ora 18:07 - Un nou break reusit de Ivanovic, care isi adjudeca primul set.

ora 18:02 - Simona a avut o minge de re-break, dar in cele din urma Ivanovic si-a castigat serviciul si conduce cu 5-2 in primul set.

ora 17:57 - Break la 0 reusit de Ana Ivanovic.

ora 17:49 - Re-break reusit de sarboaica.

ora 17:42 - Simona reuseste un break si preia conducerea.

ora 17:36 - Ambele tenismene si-au castigat serviciul in acest start de meci.

ora 17:30 - Jocul a inceput, cu Ivanovic la serviciu.

ora 17:20 - Partida sta sa inceapa.

INFO: Semifinala se va disputa dupa sistemul cel mai bun din trei seturi.

INFO: In grupe, Simona a castigat cele trei meciuri disputate, fara sa piarda vreun set.

INFO: Cealalta semfinala le va opune pe Samantha Stosur (Australia) si Anastasia Pavlyuchenkova (Rusia) si se va disputa tot sambata.

Finala turneului din Capitala Bulgariei e programata duminica.

Cum vrea AUR să facă „Europe Great Again”. „Comisia Europeană urmăreşte să transforme uciderea de copii nenăscuţi într-un drept fundamental european”
Preşedintele AUR, George Simion, a propus, la Conferinţei Internaţionale „Make Europe Great Again” care a avut loc, sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, ca toate partidele...
George Simion intervine în scandalul „moldovenilor din Buzău”. „Premierul nostru a glumit. Nu este moldovean, probabil este Rrom”
Preşedintele AUR, George Simion, a declarat sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, la Conferinţa Internaţionale „Make Europe Great Again”, că zilele trecute, premierul Marcel...
#LIVE Simona Halep Ana Ivanovic, #LIVE Simona Halep semifinale Turneul Campioanelor , #stiri Simona Halep