Simona Halep a fost eliminată de la Roland Garros. Cum s-a desfășurat partida cu Qinwen Zheng

Joi, 26 Mai 2022, ora 15:06
11438 citiri
Simona Halep. Foto: Facebook / Simona Halep

Simona Halep (30 de ani, locul 19 WTA) a fost eliminată în turul doi la Roland Garros de Qinwen Zheng (19 ani, locul 74 WTA).

Românca a câștigat primul set cu 6-2, dar a căzut inexplicabil și le-a pierdut pe următoarele doua, 2-6, 1-6.

Zheng face un nou break, 1-5

Zheng face game și câștigă setul decisiv, 1-6.

Ce blestem a lovit turneul de la Madrid, după retragerea Simonei Halep
Presa internațională de specialitate vorbește despre un adevărat blestem care a lovit turneul WTA 1000 de la Madrid, aflat în plină desfășurare. ”Blestemul wild-cardurilor”, a titrat...
A învins-o pe Halep la Miami și a urmat coșmarul. Ce-a pățit iberica Badosa la ea acasă
Tenismena Paula Badosa din Spania, cea care a învins-o pe Simona Halep la Miami, la revenirea româncei în circuit, a fost eliminată miercuri în primul tur al turneului WTA Madrid. După...
#Simona Halep, #Simona Halep Roland Garros, #Simona Halep tenis rezultate , #Roland Garros