Când va juca Simona Halep meciul din optimi la Madrid. S-a anunțat ora de start

Duminica, 01 Mai 2022, ora 18:09
8578 citiri
Simona Halep. Foto: Facebook / Simona Halep

Simona Halep va juca în optimile de finală, la Madrid, cu americanca Coco Gauff.

Organizatorii au anunțat ora de start a partidei.

Astfel, meciul Simona Halep va începe luni, 2 mai 2022,la ora 17:00, ora României.

După eliminarea Paulei Badosa, tenismena din Constanța a devenit favorita principală la câștigarea turneului de la Madrid.

Ce blestem a lovit turneul de la Madrid, după retragerea Simonei Halep
Presa internațională de specialitate vorbește despre un adevărat blestem care a lovit turneul WTA 1000 de la Madrid, aflat în plină desfășurare. ”Blestemul wild-cardurilor”, a titrat...
A învins-o pe Halep la Miami și a urmat coșmarul. Ce-a pățit iberica Badosa la ea acasă
Tenismena Paula Badosa din Spania, cea care a învins-o pe Simona Halep la Miami, la revenirea româncei în circuit, a fost eliminată miercuri în primul tur al turneului WTA Madrid. După...
#Simona Halep, #Simona Halep Madrid, #Coco Gauff, #Simona Halep ora de start meci , #stiri Simona Halep