Cum se ține trofeul ăsta? Reacție amuzantă a Simonei Halep după finala câștigată VIDEO

Duminica, 09 Ianuarie 2022, ora 10:43
8171 citiri
Simona Halep FOTO Facebook

Simona Halep, locul 20 WTA şi cap de serie numărul 2, a câştigat, duminică, turneul de categorie WTA 250 Melbourne Summer Set 1, după ce a învins-o, în finală, cu scorul de 6-2, 6-3, pe rusoaica Veronika Kudermetova, locul 31 WTA şi cap de serie numărul 3.

La finalul partidei, Simona Halep a fost recompensată cu primul ei trofeu după o pauză de un an și jumătate. De la Roma 2020 ea nu mai câștigase un turneu.

Simona n-a știut în primă fază cum trebuie ținut ineditul trofeu, dar s-a prins repede

Negocierile secrete ale Simonei Halep. Ar fi lovitura anului în sportul românesc
Simona Halep, care a revenit în competiții ca urmare a deciziei pe care a anunţat-o TAS, de reducere a suspendării de 4 ani dictate de ITIA la 9 luni, pregătește o lovitură de imagine în...
Explicație pentru tăcerea suspectă a Simonei Halep: ”Prea multe minciuni acolo”
Din cauza unei afecțiuni medicale, Simona Halep a ratat meciul pe care echipa României l-a susținut la finalul săptămânii trecute cu Ucraina, în competiţia Billie Jean King Cup. În...