Simona Halep: încă o victorie și o întrece pe Maria Șarapova!

Duminica, 01 Mai 2022, ora 08:55
5185 citiri
Simona Halep și Maria Șarapova

Simona Halep va urca pe locul trei în istoria tenisului feminin din punctul de vedere al câștigurilor.

Simona Halep s-a calificat în optimi la turneul WTA 1000 de la Madrid, fază în care o va întâlni pe Cori Gauff.

Dacă o va învinge pe aceasta, ea își va asigura un premiu de 169,650 de euro și o va întrece pe Maria Șarapova în clasamentul all-time al câștigurilor din tenis.

Rusoaica ocupă locul trei în acest clasament, cu 38.777.962 de dolari.

Simona Halep e în urma ei cu doar 145.000 de dolari mai puțin.

Pe primele locuri sunt Serena și Venus Williams.

A învins-o pe Halep la Miami și a urmat coșmarul. Ce-a pățit iberica Badosa la ea acasă
Tenismena Paula Badosa din Spania, cea care a învins-o pe Simona Halep la Miami, la revenirea româncei în circuit, a fost eliminată miercuri în primul tur al turneului WTA Madrid. După...
Ce blestem a lovit turneul de la Madrid, după retragerea Simonei Halep
Presa internațională de specialitate vorbește despre un adevărat blestem care a lovit turneul WTA 1000 de la Madrid, aflat în plină desfășurare. ”Blestemul wild-cardurilor”, a titrat...
#Simona Halep, #Maria Sarapova, #wta madrid, #paula badosa, #Cori Gauff castigat turneu , #Simona Halep