Simona Halep si-a aflat adversara din semifinale: Va intalni un fost numar 1 WTA

Joi, 19 Februarie 2015, ora 21:46
10190 citiri

Simona Halep si-a aflat adversara din semifinalele turneului WTA de la Dubai.

Romanca va da piept cu daneza Caroline Wozniacki, o fosta lidera a clasamentului mondial.

In sfertul de finala disputat joi seara, a treia favorita din Dubai nu a avut foarte multe probleme cu italianca Flavia Pennetta, de care a trecut in doua seturi, scor 7-5, 6-0.

Cele doua sportive au mers cap la cap pana la scorul de 5-5, in primul set, moment in care Pennetta a cedat.

In actul secund, italianca a acuzat si ceva probleme medicale, iar Wozniacki nu s-a complicat, impunandu-se in jumatate de ora.

Simona Halep si Caroline Wozniacki se vor infrunta vineri dupa-amiaza in semifinalele turneului WTA de la Dubai.

Partida va fi transmisa in direct pe site-ul Ziare.com.

Wozniacki - Pennetta 7-5/ 6-0

21:46 - Caroline Wozniacki se impune clar in setul al doilea si isi asigura locul in semifinale.

21:16 - Wozniacki castiga cu greu primul set al intalnirii.

20:46 - Rebreak al lui Wozniacki si scorul este din nou egal.

20:40 - Pennetta face inca un break.

20:20 - Rebreak rapid al lui Wozniacki.

20:18 - Pennetta reuseste breakul.

20:15 - Incepe meciul.

Semifinalele turneului WTA de la Dubai sunt programate vineri dupa-amiaza.

Simona Halep a reusit sa se califice in penultimul act al intrecerii din Emirate dupa ce a invins-o in trei seturi, scor 6-3, 1-6, 7-5, pe Ekaterina Makarova.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Halep semifinale Dubai, #Wozniacki Pennetta Live Dubai, #Halep Wozniacki Dubai 2015 , #WTA