Simona Halep se califica in turul II la US Open

Marti, 01 Septembrie 2015, ora 19:09
29208 citiri

Simona Halep s-a calificat, marti, in turul II de la US Open.

Adversara numarul 2 WTA, Marina Erakovici, s-a retras in setul al doilea, la scorul de 6-2, 3-0, acuzand probleme medicale.

Simona a avut onoarea de a deschide ziua a doua de la New York pe arena centrala, Arthur Ashe, iar romanca nu a dezamagit.

Jucatoarea noastra a inceput meciul cu numarul 99 WTA cu un break si a reusit apoi sa se mentina in fata pana in game-ul sapte, cand a castigat din nou pe serviciul adversarei.

In pauza dintre seturi sportiva din Noua Zeelanda a acuzat probleme medicale si a solicitat intervenia medicului, insa a reluat jocul.

La scorul de 3-0 insa, imediat dupa ce Simona a reusit al doilea break, Erakovici a anuntat ca abandoneaza din cauza problemelor medicale. Simona nu a stat nici macar o ora pe teren si a obtinut calificarea in turul al doilea la Flushing Meadows.

Urmatoarea adversara a lui Halep va fi invingatoarea meciului dintre Yulia Putintseva si Kateryna Bondarenko.

Simona Halep - Marina Erakovici 6-2/ 3-0 (ret.)

Setul II

19:07 - Erakovici se retrage acuzand probleme medicale. Simona Halep se califica in turul II!

19:06 - Iata si al doilea break din acest set, Halep se impune clar.

19:03 - Halep isi face serviciul si pare ca nu va avea niciun fel de problema in aceasta partida.

18:59 - Simona incepe si setul al doilea cu un break.

18:54 - Alexandra Dulgheru pierde si ea primul set cu scorul de 6-3.

18:53 - Time-out medical solicitat de Erakovici.

Setul I

18:51 - Game si set Simona Halep!

18:47 - Apare si al doilea break pentru Simona, care va servi pentru castigarea setului.

18:43 - Irina Begu pierde fara drept de apel primul set cu Olga Govortsova, scor 6-1.

18:40 - Game pentru Simona, romanca terminand raliul cu o "scurta" de efect.

18:36 - Erakovici isi face serviciul, insa Simona pastreaza avantajul breakului.

18:32 - Game "alb" pentru Simona, care arata foarte bine in debutul acestei partide.

18:29 - Isi face si Erakovici pentru prima data serviciul.

18:26 - Game si pe propriul serviciu pentru Halep.

18:22 - Debut perfect pentru Simona! Break in primul game al intalnirii. Darren Cahill se afla si el in tribune pentru a o spriji pe Halep.

18:19 - Incepe meciul dintre Halep si Erakovici!

18:15 - Incepe si partida dintre Irina Begu si Govortsova.

18:12 - Abia acum intra in arena cele doua sportive.

18:07 - Intarzie cele doua jucatoare la vestiare. Intre timp, pe Grandstand a inceput meciul dintre Alexandra Dulgheru si Angelique Kerber.

18:03 - Foarte putini spectatori se afla in tribune in momentul de fata. E drept ca la New York este ora 11:00.

INFO: Simona este cap de serie numarul doi la US Open, in timp ce adversara sa ocupa locul 99 in clasamentul mondial.

INFO: Cele doua nu s-au mai intalnit pana acum in circuitul feminin.

Simona Halep, la US Open: Avancronica meciului din primul tur

INFO: Meciul se va disputa pe terenul central de la Flushing Meadows.

INFO: Partida este televizata pe postul EuroSport.

Ciucă, la 20 de ani de la intrarea României în NATO: ”Aceste două decenii au fost cea mai bună perioadă din istoria noastră”
Preşedintele Senatului, Nicolae Ciucă, afirmă vineri, la 20 de ani de la admiterea României în NATO, că aceste două decenii au reprezentat cea mai bună perioadă din istoria noastră, pe...
Ciolacu: Apartenenţa României la NATO reprezintă o garanţie de securitate pentru ţara noastră. Vom continua să fim un actor influent şi constructiv FOTO/VIDEO
Marcel Ciolacu, premierul României afirmă, la 20 de ani de la aderarea României la NATO, că apartenenţa României la Organizația Nord Atlantică reprezintă o garanţie de securitate pentru...
#Simona Halep US Open Live, #Simona Halep Erakovic US Open, #Simona Halep US Open rezultat , #US Open