Simona Halep, lovitură rarisimă în meciul din semifinalele turneului de la Birmingham VIDEO

Duminica, 19 Iunie 2022, ora 16:06
4936 citiri
Simona Halep

Simona Halep a pierdut confruntarea cu Beatriz Haddad Maia din semifinalele turneului de Birmingham, dar se poate consola cu lovitura turneului.

Simona Halep a fost învinsă în semifinale de Beatriz Haddad Maia, jucătoare pe care o spulberat-o la începutul anului la Australian Open.

Românca se poate consola totuși cu o lovitură superbă reușită în setul al doilea, la scorul de 3-2 în favoarea ei. Halep a reușit breakul după un schimb prleungit, încheiat după un sprint extraordinar. De altfel, Simona a fost de neoprit în finalul setului al doilea, dar n-a mai ținut ritmpul până la final.

Teoretic, ea va juca săptămâna viitoare la Bad Homburg împotriva Siniakovei. Rămâne de văzut dacă ea va juca la acest turneu, mai ales că s-a și accidentat în primul set cu Haddad Maia.

A învins-o pe Halep la Miami și a urmat coșmarul. Ce-a pățit iberica Badosa la ea acasă
Tenismena Paula Badosa din Spania, cea care a învins-o pe Simona Halep la Miami, la revenirea româncei în circuit, a fost eliminată miercuri în primul tur al turneului WTA Madrid. După...
Situația complicată a Simonei Halep. Italienii au anunțat ce se întâmplă cu wild-card-urile la WTA Roma
Organizatorii turneului WTA 1000 de la Roma, programat în perioada 8-19 mai, au făcut primele precizări privind wild-card-urile de pe tabloul feminin, o invitație în acest sens fiind...