Simona Halep avanseaza la Rogers Cup dupa un meci cu final de infarct

Miercuri, 07 August 2019, ora 22:59
83381 citiri

Simona Halep s-a calificat cu mari emotii in optimile de finala ale turneului de la Rogers Cup.

Sportiva noastra a trecut in trei seturi de americanca Jennifer Brady (76 WTA), scor 4-6, 7-5, 7-6 (5).

La prima aparitie intr-un meci de simplu dupa victoria de la Wimbledon, Simona a acuzat lipsa ritmului de joc si a avut o evolutie oscilanta.

Simona nu a reusit sa profite in primul set de sansele de break avute, iar Brady a reusit sa treaca in avantaj desi nu a stralucit.

Din setul secund, Simona si-a ridicat nivelul, a fost mai precisa si a trimis meciul in decisiv.

Sportiva noastra a acuzat dureri la gambe, a primit ingrijiri medicale, dar chiar si asa a inceput excelent decisivul.

Simona a condus cu 4-0 si se parea ca se indreapta spre o victorie facila, dar a fost egalata imediat de Brady, care a condus cu 5-4.

Din acel moment a inceput o lupta incredibila pentru fiecare minge, iar punctele s-au jucat la intensitate maxima. In pofida problemelor fizice, Simona a fost mai puternica si a obtinut o victorie muncita la tie-break.

In optimile de finala, Simona se va duela cu invingatoarea dintre Svetlana Kuznetsova si Donna Vekic.

Partida din optimi va avea loc joi, la o ora ce nu a fost stabilita momentan de organizatori, in direct pe Ziare.com.

Amintim ca Simona a castigat anul trecut turneul din Canada, astfel ca are o presiune in plus.

HALEP - BRADY 4-6, 7-5, 7-6 (5)

*Apasati tasta Refresh / pull down (app Ziare.com) pentru actualizarea scorului

22:59 - Victorie!!! Simona se califica in optimi dupa un meci cu final de infarct!!!

22:51 - Brady face break si meciul se decide la tie-break!

22:50 - Minge de break pentru Brady!

22:46 - Simona face break, are 6-5 si va servi pentru castigarea meciului!!!

22:46 - Final dramatic de meci, Simona obtine a treia minge de break din acest game!

22:38 - Simona isi face serviciul cu emotii si scorul este 5-5.

22:34 - Brady conduce cu 5-4, iar Simona serveste acum pentru a ramane in meci!

22:32 - Brady revine de la 4-0 si egaleaza! Inca un break pentru americanca!

22:28 - Brady castiga al treilea game la rand si scorul devine 4-3.

22:23 - Brady face rebreak si scorul este 4-2.

22:20 - Brady isi face pentru prima data serviciul in setul decisiv.

22:16 - Simona se distanteaza la 4-0 si joaca tot mai bine.

22:11 - Simona face inca un break la zero, are 3-0 si e aproape de victorie!

22:08 - Simona conduce cu 2-0 desi acuza in continuare probleme medicale.

22:06 - Simona incepe setul decisiv cu un break la zero.

22:02 - Simona primeste ingrijiri medicale la gamba piciorului stang.

21:57 - Simona castiga setul secund si trimite meciul in decisiv!

21:50 - Simona mai face un break si serveste din nou pentru a trimite meciul in decisiv.

21:46 - Break la zero pentru Brady si scorul devine 5-5!

21:43 - Scorul devine 5-4, dar acum Simona serveste pentru a trimite meciul in decisiv.

21:40 - Simona se distanteaza la 5-3 si e aproape sa trimita meciul in set decisiv.

21:37 - Simona mai face un break si are 4-3.

21:33 - Simona raspunde cu un game alb si scorul este 3-3.

21:31 - Brady trece in avantaj si are 3-2.

21:27 - Brady face rebreak si scorul este 2-2.

21:24 - Brady isi face serviciul si scorul este 2-1.

21:22 - Simona isi consolideaza break-ul si are 2-0.

21:18 - Simona incepe setul secund cu un break!

21:14 - Brady mai faace un break si castiga primul set cu 6-4!

21:10 - Game la zero pentru Brady, iar Simona serveste acum pentru a ramane in set.

21:07 - Simona joaca din ce in ce mai bine si egaleaza la patru.

21:02 - Brady intrerupe seria Simonei si conduce cu 4-3.

20:59 - Simona revine de la 0-40 si egaleaza la trei!

20:53 - Simona fructifica a sasea minge de break din acest meci si scorul este 3-2 pentru Brady.

20:49 - Simona isi face in premiera serviciul in acest meci.

20:45 - Simona mai rateaza doua mingi de break, iar Brady face 3-0.

20:39 - Brady face break si conduce cu 2-0. Inceput slab pentru Simona.

20:37 - Simona rateaza o minge de break si Brady isi face serviciul in startul meciului.

20:32 - A inceput meciul!

20:31 - Meciul va incepe cu Brady la serviciu.

Info:

Simona ocupa locul 4 in clasamentul WTA, iar Brady este pe 76.

Aceasta este prima intalnire dintre cele doua jucatoare.

La casele de pariuri, Simona este favorita, avand cota 1.25 pentru a obtine victoria.

Invingatoarea o va intalni in turul 2 pe castigatoarea dintre Donna Vekic si Svetlana Kuznetsova.

Partida este televizata de Digi Sport 2.

George Simion intervine în scandalul „moldovenilor din Buzău”. „Premierul nostru a glumit. Nu este moldovean, probabil este Rrom”
Preşedintele AUR, George Simion, a declarat sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, la Conferinţa Internaţionale „Make Europe Great Again”, că zilele trecute, premierul Marcel...
Alin Nica vrea un nou mandat pentru şefia CJ Timiș, din partea Alianţei Dreapta Unită, după ce a plecat din PNL. „PSD doreşte să ţină România în sărăcie”
Preşedintele Consiliului Judeţean Timiş, Alin Nica, şi-a lansat, sâmbătă, candidatura pentru un nou mandat la şefia administraţiei judeţene, susţinut de Forţa Dreptei Timiş, care face...
#Simona Halep Jennifer Brady, #Simona Halep Jennifer Brady LIVE, #Simona Halep Jennifer Brady direct, #Simona Halep Rogers Cup Live , #meciuri