Simona Halep avanseaza cu emotii in turul doi de la Roland Garros

Marti, 28 Mai 2019, ora 20:39
82533 citiri

Simona Halep s-a calificat cu ceva emotii in turul doi de la Roland Garros dupa ce a invins-o pe australianca Ajla Tomljanovic.

Sportiva noastra a avut nevoie de trei seturi, dar s-a impus in cele din urma cu 6-2, 3-6, 6-1.

Simona a inceput excelent meciul si a controlat pe deplin primul set, dar lucrurile s-au schimbat apoi.

Sportiva noastra s-a relaxat, a stat mai departe de tusa, iar australianca a prins curaj si a reusit sa trimita meciul in decisiv.

Totusi, Simona si-a pastrat calmul si nu a avut nicio emotie in decisiv, reusind sa se impuna cu un scor zdrobitor.

Pentru calificarea in turul doi de la Roland Garros, Simona si-a asigurat un cec in valoare de 87 de mii de euro.

In turul doi, Simona se va duela cu poloneza Magda Linette, o jucatoare aflata pe locul 87 in clasamentul WTA.

Desi are 27 de ani, Magda Linette nu s-a intalnit niciodata cu Simona in circuitul WTA.

Poloneza nu are niciun trofeu WTA castigat in cariera, iar cel mai sus la turneele de Grand Slam a ajuns in turul 3, la Australian Open si Roland Garros.

Partida dintre Simona Halep si Magda Linette va avea loc joi, la o ora ce nu a fost stabilita momentan de organizatori, si va fi transmisa in direct de Ziare.com.

HALEP - TOMLJANOVIC 6-2, 3-6, 6-1

20:39 - Break Simona si sportiva noastra se califica in turul doi!

20:35 - Australianca face break si scorul este 5-1.

20:31 - Simona mai face un break si acum serveste pentru a obtine victoria!

20:29 - Game fara emotii pentru Simona, care conduce deja cu 4-0!

20:26 - Simona conduce cu 3-0 si face un pas mare spre victorie!

20:22 - Simona isi face cu greu serviciul si are 2-0.

20:17 - Simiona incepe setul decisiv cu un break!

20:11 - Tomljanovic face un nou break si castiga setul secund cu 6-3. Avem set decisiv!

20:06 - Simona face break si ramane in set!

20:02 - Tomljanovic mai face un break si serveste acum pentru a trimite meciul in decisiv!

19:56 - Game la zero reusit de australianca si scorul devine 4-2.

19:53 - Simona intrerupe seria adversarei si scorul este 3-2 pentru Tomljanovic.

19:51 - Australianca isi face serviciul si conduce cu 3-1!

19:46 - Australianca face break si are 2-1!

19:42 - Simona greseste mult in acest game si scorul este 1-1.

19:38 - Game fara emotii pentru Simona in startul setului secund!

19:33 - Simona castiga un prim set pe care l-a controlat in totalitate!

19:29 - Simona isi pastreaza calmul, nu are emotii in acest game sii conduce cu 5-2.

19:26 - Game la zero pentru australianca, iar Simona conduce cu 4-2.

19:23 - Game echilibrat, dar Simona are nervii tari si conduce cu 4-1!

19:19 - Australianca isi face serviciul pentru prima data in acest meci. La Paris a inceput insa sa ploua usor.

19:14 - Simona salveaza doua mingi de rebreak si are 3-0!

19:09 - Simona face break si conduce cu 2-0!

19:06 - Simona incepe in forta si nu are nicio emotie la serviciu.

19:04 - A inceput meciul!

19:00 - Simona va servi prima in acest meci.

18:55 - Simona a intrat pe teren in aplauzele fanilor!

18:48 - S-a terminat meciul lui Naomi Osaka. Simona va intra pe teren in cateva minute.

18:19 - Meciul Simonei va incepe dupa ora 19:00. Asteptam finalul de la meciul Osaka - Schmiedlova, care a intrat in set decisiv.

17:32 - Mai picura un pic la Paris, dar jocurile s-au reluat!

17:30 - Conform meteorologilor, ploaia se va opri in 5 minute.

17:23 - La Paris a inceput sa ploua si meciurile au fost oprite. Ramaneti cu noi pentru detalii in timp real.

Simona ocupa locul 3 in clasamentul WTA, in timp ce adversara sa este pe locul 47.

La casele de pariuri, Simona este favorita clara, avand cota 1.12 pentru a obtine victoria.

Singura intalnire precedenta a avut loc anul trecut la Cincinnati, cand Simona s-a impus in trei seturi.

Partida este televizata de EuroSport Romania.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#Simona Halep Ajla Tomljanovic, #Simona Halep Ajla Tomljanovic LIVE, #Simona Halep Ajla Tomljanovic direct, #Simona Halep Roland Garros LIVE, #meci Simona Halep LIVE , #Roland Garros