Simona Halep joacă azi în sferturi la Bad Homburg! Ora meciului cu Amanda Anisimova

Joi, 23 Iunie 2022, ora 07:04
2903 citiri
Simona Halep joacă azi în sferturi la Bad Homburg FOTO facebook

Simona Halep, locul 19 WTA şi cap de serie numărul 4, s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de categorie WTA 250 de la Bad Homburg, din Germania.

Halep a învins-o în optimi pe slovena Tamara Zidansek, numărul 58 mondial, scor 6-0, 6-3 și va juca pentru un loc în semifinale cu americanca Amanda Anisimova, locul 25 WTA şi favorita numărul 6 a competiției.

Partida dintre Simona Halep și Amanda Anisimova va avea loc joi, de la ora 19:00 și va fi transmisă pe Digi Sport.

Prin accederea în sferturi, Halep şi-a asigurat un premiu de 5.000 de euro şi 60 de puncte.

Halep se pregătește pentru turneul de la Wimbledon, programat între 27 iunie și 10 iulie.

Negocierile secrete ale Simonei Halep. Ar fi lovitura anului în sportul românesc
Simona Halep, care a revenit în competiții ca urmare a deciziei pe care a anunţat-o TAS, de reducere a suspendării de 4 ani dictate de ITIA la 9 luni, pregătește o lovitură de imagine în...
Explicație pentru tăcerea suspectă a Simonei Halep: ”Prea multe minciuni acolo”
Din cauza unei afecțiuni medicale, Simona Halep a ratat meciul pe care echipa României l-a susținut la finalul săptămânii trecute cu Ucraina, în competiţia Billie Jean King Cup. În...
#Simona Halep, #Bad Homburg, #sferturi, #ora meciului, #Amanda Anisimova , #stiri tenis