Simona Halep a abandonat in timpul meciului de la Rogers Cup: Problemele invocate de sportiva noastra (Video)

Sambata, 10 August 2019, ora 04:36
58923 citiri

Simona Halep a hotarat sa abandoneze in timpul meciului cu Marie Bouzkova din sferturile de finala de la Rogers Cup, dupa ce a pierdut primul set.

Sportiva noastra a invocat o serie de probleme la tendonul lui Ahile si a luat decizia de a se retrage dupa ce a pierdut primul set cu 6-4.

Simona a avut un start foarte slab de meci, a fost condusa cu 4-0, dar apoi a reusit sa revina si a egalat. Totusi, Bouzkova a castigat urmatoarele doua game-uri si implicit si setul.

Dupa ce a pierdut primul set, Simona a hotarat sa se retraga si a mers direct la vestiare.

Problemele Simonei la tendonul lui Ahile au aparut inca de la primul meci, cu Jennifer Brady, dar inaintea confruntarii cu Bouzkova spune ca nu mai resimte dureri.

Simona Halep este inscrisa saptamana viitoare in turneul de la Cincinnati, unde ar trebui sa debuteze in turul doi contra invingatoarei dintre Carla Suarez Navarro si Ekaterina Alexandrova, insa nu se stie momentan daca va putea evolua.

Dupa retragerea din meciul cu Bouzkova, Simona pierde 710 puncte WTA, dar va ramane pe locul 4 in clasamentul mondial.

HALEP - BOUZKOVA 4-6

04:36 - Simona Halep s-a retras din acest meci din cauza unor probleme la tendon!

04:32 - Bouzkova castiga primul set cu 6-4!

04:28 - Bouzkova face break si serveste acum pentru castigarea primului set.

04:24 - Simona castiga al patrulea game la rand, mai face un break si scorul este 4-4!

04:18 - Game alb reusit de Simona, care da semne de revenire dupa un start foarte slab.

04:16 - Simona face break si scorul este 4-2!

04:10 - Simona isi face serviciul in premiera in acest meci si scorul este 4-1.

04:07 - Simona rateaza o noua minge de rebreak si scorul devine 4-0.

04:00 - Bouzkova mai face un break si conduce cu 3-0.

03:56 - Simona rateaza o sansa de rebreak si Bouzkova are 2-0.

03:50 - Bouzkova face break in startul meciului.

03:47 - A inceput meciul!

03:42 - Meciul va incepe cu Simona la serviciu.

Aceasta va fi prima intalnire a Simonei cu jucatoarea de pe locul 91 WTA.

La casele de pariuri, Simona are cota 1.20 pentru a obtine victoria.

Partida e televizata de Digi Sport 2.

Intrarea în Schengen pune sub lupă corupția din România: “Iar ne-a prins ninsoarea nepregătiți”
România intră în spațiul Schengen doar pe cale maritimă și aeriană, la finalul lunii martie 2024. Aderarea va stimula turismul și comerțul și va consolida piața internă. Pe de altă...
„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
#Simona Halep Rogers Cup, #Simona Halep Marie Bouzkova, #Simona Halep Marie Bouzkova LIVE, #Simona Halep Marie Bouzkova direct, #Simona Halep Rogers Cup Live , #meciuri