Reactia Simonei Halep dupa infrangerea de la Indian Wells

Sambata, 15 Martie 2014, ora 08:25
7720 citiri

Simona Halep a ratat calificarea in finala turneului WTA de la Indian Wells, insa sportiva romanca a acceptat infrangerea cu demnitate, recunoscand ca adversara a fost mai buna.

Constanteanca mai spune ca este multumita de parcursul ei la turneul american, fiind constienta ca nu poate castiga toate meciurile.

"Radwanska a jucat foarte bine si a meritat sa castige. E o sportiva grozava. Ma pune intotdeauna in dificultate si imi este foarte greu sa joc impotriva ei. A fost mai buna si sunt sigura ca va face o figura frumoasa in finala de duminica.

Turneul acesta a fost incredibil pentru mine. Am jucat partide frumoase si sunt bucuroasa ca am ajuns pana in semifinale. Si sa nu uitam ca vin dupa o accidentare. Una minora, dar e totusi o accidentare si nu mi-a fost usor. Asa ca vreau sa ma bucur de acest rezultat. Sunt foarte bucuroasa si pentru ca am urcat pe locul 5 in clasamentul WTA, e uimitor. Nu sunt trista pentru ca am pierdut, se intampla, asta e tenisul. Trebuie sa inteleg ca nu pot castiga fiecare meci", a spus Halep.

Simona Halep, eliminata in semifinale la Indian Wells

Simona Halep a fost invinsa in semifinalele turneului WTA de la Indian Wells, ea ratand calificarea in marea finala dupa ce a pierdut intalnirea cu poloneza Agnieszka Radwanska, scor 3-6, 4-6.

Pentru calificarea in penultimul act al intrecerii americane. romanca va primi 390 de puncte in clasamentul mondial si 225.000 de dolari.

Halep va urca pana pe locul 5 in urmatorul clasament WTA, care va fi dat publicitatii luni.

„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...
#Halep Radwanska Indian Wells, #Halep rezultat Indian Wells, #Simona Halep Indian Wells 2014, #Simona Halep declaratie Indian Wells , #WTA