Nu se mai poate întâmpla nimic. Cea mai bună veste pentru Simona Halep după un an de coșmar

43781 citiri
Simona Halep

Tenismena Simona Halep (31 de ani) e la capătul celui mai dificil an al carierei, însă sportiva din România are și un mic motiv de satisfacție.

Simona Halep a avut un 2022 de coșmar, suspendarea de dopaj care i-a afectat cariera venind la puțin timp după ce a divorțat de Toni Iuruc.

Chiar dacă n-a mai jucat tenis de la finalul lunii august, de la US Open, acolo unde a fost depistată pozitiv cu roxadustat, Simona Halep și-a păstrat locul în elita mondială.

Astfel, românca a aflat că va încheia încă un sezon în Top 10 mondial, clasamentul la finalul anului 2022 urmând să fie cel care se poate vedea mai jos. Singura necunoscută e la nivelul locurilor 4-5, în funcție de rezultatul finalei de la Turneul Campioanelor, Sabalenka - Garcia.

Retragerea Simonei Halep, în presa internațională: ”A fost un loc bun de vânătoare”
Simona Halep nu va participa la turneul de categorie WTA 1000 Mutua Madrid Open, pentru care a primit wild card din partea organizatorilor. “Halep, aflată pe locul 1.146 în clasamentul WTA,...
Borna impresionantă atinsă de Iga Swiatek. E doar a noua tenismenă din istorie
Săptămâna aceasta va fi a o suta pentru jucătoarea poloneză de tenis Iga Swiatek pe poziţia de lider al clasamentului WTA. Swiatek este a noua jucătoare din istorie care atinge suta de...