Turneul romancelor, patronat de Ion Tiriac. Ce a facut Irina Begu la Madrid

Miercuri, 28 Aprilie 2021, ora 17:37
3169 citiri
Irina Begu

Irina Begu, numarul 75 mondial si favorita 14, s-a calificat pe tabloul principal al turneului de categorie WTA 1000 Madrid Open, cu premii totale de 2,5 milioane de euro.

Veste mare primita de Sorana Cirstea de la viitorul socru, Ion Tiriac

Begu a invins-o, miercuri, in turul al doilea al calificarilor, cu scorul de 6-3, 6-3, pe sportiva elvetiana Stefanie Voegele, locul 127 WTA, dupa un meci care a durat o ora si 31 de minute.

Cazul incredibil care face inconjurul lumii. Cum si-a falsificat un fotbalist din Europa League datele de nastere si numele

Prin accederea pe tabloul principal, Begu si-a asigurat un premiu de 12.655 de euro si 30 de puncte WTA.

Si Ana Bogdan, locul 102 WTA, a urcat din calificari pe tabloul principal, pe care sunt acceptate direct Simona Halep, locul 3 WTA si cap de serie numarul 3, si Sorana Cirstea, locul 58 WTA.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...