Româncele au început în forță turneul de tenis de la Moscova. Prima victorie pentru țara noastră

Sambata, 16 Octombrie 2021, ora 16:08
9702 citiri
Irina Bara. Foto: Facebook

Jucătoarea Irina Bara, locul 114 WTA, a acces, sâmbătă, în turul doi al calificărilor la turneul de categorie WTA 500 Kremlin Cup, de la Moscova.

Bara a învins-o în primul tur al calificărilor pe sportiva din Rusia Natalia Vihlianţeva, numărul 166 mondial, scor 6-2, 6-4, într-o oră şi 35 de minute.

Pentru un loc pe tabloul principal, Irina Bara va juca împotriva câştigătoarei meciului Qinwen Zheng (China, 158 WTA) – Anastasia Gasanova (Rusia, 146 WTA).

Ce blestem a lovit turneul de la Madrid, după retragerea Simonei Halep
Presa internațională de specialitate vorbește despre un adevărat blestem care a lovit turneul WTA 1000 de la Madrid, aflat în plină desfășurare. ”Blestemul wild-cardurilor”, a titrat...
A învins-o pe Halep la Miami și a urmat coșmarul. Ce-a pățit iberica Badosa la ea acasă
Tenismena Paula Badosa din Spania, cea care a învins-o pe Simona Halep la Miami, la revenirea româncei în circuit, a fost eliminată miercuri în primul tur al turneului WTA Madrid. După...