Declarație ciudată din partea adversarei Simonei Halep de astăzi. Brazilianca vine după o serie incredibilă

Sambata, 18 Iunie 2022, ora 07:21
10957 citiri
Simona Halep și Beatriz Haddad Maia

Simona Halep va juca azi în semifinalele turneului de la Birmingham, la fel cum o va face și Sorana Cîrstea.

Simona Halep o întâlnește pe Beatriz Haddad Maia, din Brazilia, locul 32 WTA, al doilea meci al zilei, după partida Soranei Cîrstea - Programul partidelor

Halep are 2-0 la meciuri directe cu Haddad Maia, însă aceasta a declarat că nu își amintește precedentele confruntări. „Nu mai țineam minte că am jucat contra ei, dar e o mare jucătoare. E campioană de Grand Slam, o respect mult, este una dintre cele mai bune din circuit. Dar voi face tot ce pot. O să mă distrez, vremea e foarte frumoasă. Voi juca cât de bine pot”, a spus Haddad Maia, la finalul victoriei cu Giorgi, din sferturi.

Halep a învins-o pe braziliancă fără să piardă set. la Wimbledon 2017 și chiar la Australian Open chiar în acest an.

Haddad Maia vine după o serie incredibilă de victorii pe iarbă: are nouă succese consecutive. A câștigat turneul de la Nottingham (6 meciuri), plus alte trei victorii la Birmingham.

Simona Halep, la coada clasamentului WTA. Pe ce loc este acum românca
Sorana Cîrstea este în continuare jucătoarea din România clasată cel mai bine în ierarhia WTA, conform clasamentului dat publicităţii luni. Cîrstea a coborât un loc şi este pe 30,...
Tragere la sorți de coșmar pentru românce la WTA Madrid. Ce s-a întâmplat cu Simona Halep
Organizatorii turneului WTA 1000 de la Madrid au efectuat duminică tragerea la sorți a tabloului principal feminin, acolo unde se află trei jucătoare din România. În absența Simonei...