Simona Halep se califica in sferturile de finala de la Adelaide

Marti, 14 Ianuarie 2020, ora 11:45
44489 citiri

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Adelaide dupa ce a invins-o pe australianca Ajla Tomljanovici.

Sportiva noastra a trecut de ocupanta locului 52 WTA cu 6-4, 7-5.

Simona a dominat categoric primul set, pe care l-a castigat fara emotii desi a durat 42 de minute si a avut numeroase schimburi lungi.

In setul secund, Simona a inceput mai bine, a condus cu 2-0, dar Tomljanovici a revenit si a egalat.

Totusi, Simona a fost mult mai precisa si a obtinut calificarea in faza urmatoare cu un break in ultimul game.

In sferturile de finala Simona o va intalni pe invingatoarea dintre Aryna Sabalenka (12 WTA) si Bernarda Pera (70 WTA).

Partida din sferturile de finala va avea loc joi, la o ora ce nu a fost stabilita momentan de organizatori.

HALEP - TOMLJANOVICI 6-4, 7-5

*Apasati tasta Refresh / pull down (app Ziare.com) pentru actualizarea scorului

11:44 - Simona face break si castiga meciul!

11:44 - Minge de meci pentru Simona!

11:40 - Simona face 6-5 si presiunea se muta din nou pe Tomljanovici!

11:36 - Game alb pentru Tomljanovici si scorul este 5-5!

11:33 - Simona face 5-4 si Tomljanovici serveste acum pentru a ramane in meci!

11:29 - Tomljanovici egaleaza la 4 si suspansul continua.

11:24 - Simona trece in avantaj, are 4-3 si spera sa faca un break acum!

11:20 - Tomljanovici egaleaza la trei si avem un set foarte echilibrat.

11:14 - Simona salveaza trei mingi de break si conduce cu 3-2!

11:08 - Tomljanovici castiga al doilea game consecutiv si scorul este 2-2.

11:01 - Tomljanovici face break si scorul este 2-1 pentru Simona.

10:58 - Simona face break si se desprinde la 2-0!

10:54 - Simona isi face serviciul in startul setului secund!

10:49 - Simona face break si castiga primul set cu 6-4!

10:49 - Minge de set pentru Simona!

10:43 - Tomljanovici face break si ramane in set!

10:39 - Tomljanovici isi face din nou serviciul, dar Simona serveste acum pentru castigarea primului set.

10:35 - Simona se distanteaza la 5-2, iar acum australianca serveste pentru a ramane in set!

10:30 - Tomljanovici isi face serviciul si scorul este 4-2 pentru Simona.

10:25 - Simona se distanteaza la 4-1 si e tot mai aproape de castigarea primului set!

10:20 - Simona face break si conduce cu 3-1!

10:15 - Simona trece din nou in avantaj dupa un game pe care l-a controlat.

10:13 - Australianca raspunde cu un game alb si scorul este 1-1.

10:10 - Simona isi face fara emotii serviciul!

10:08 - A inceput meciul cu Simona la serviciu!

Simona Halep ocupa locul 4 in clasamentul WTA, in timp ce Tomljanovici se afla pe locul 52.

Precedentele doua intalniri au fost castigate de Simona, de fiecare data in trei seturi.

La casele de pariuri, Simona e favorita, avand cota 1.40 pentru un succes.

Partida este televizata de Digi Sport 2.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Simona Halep Ajla Tomljanovici, #Simona Halep Ajla Tomljanovici LIVE, #Simona Halep Ajla Tomljanovici direct, #Simona Halep Adelaide Live , #stiri Simona Halep