Carla Suarez Navarro ii transmite un mesaj superb Simonei Halep

Marti, 06 Iunie 2017, ora 10:00
9721 citiri

Carla Suarez Navarro i-a transmis un mesaj pe o retea de socializare dupa meciul direct de la Roland Garros.

Intr-un mesaj publicat pe Twitter, Carla Suarez Navarro a felicitat-o pe Simona.

"Bine jucat, Simona Halep! Ai fost prea puternica in acest meci! Iti doresc tot binele din lume la Paris!", a cris pe Twitter Carla Suarez Navarro.

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala de la Roland Garros dupa o victorie superba.

Sportiva noastra a invins-o pe Carla Suarez Navarro (locul 23 WTA), scor 6-1, 6-1. A fost un meci perfect pentru Simona, care a facut inca un pas important spre marele sau vis: castigarea primului Grand Slam.

Simona a ajuns astfel in sferturile de finala la Roland Garros, pentru a doua oara in cariera. Ultima data s-a intamplat in 2014, cand a jucat si finala.

In sferturile de finala, Simona se va intalni cu ucraineanca Elina Svitolina, ocupanta locului 6 WTA.

Partida din sferturi va avea loc miercuri, la o ora ce nu a fost stabilita momentan.

C.S.

Cum trec partidele peste mesajul anticorupție aruncând în cursa pentru locale candidați certați cu legea
Deși de-a lungul timpului au spus că se delimitează de acțiunile colegilor certați cu legea, iar unii chiar au strâns electorat în jurul „luptei anticorupție”, astăzi, partidele își...
Candidat comun PSD-PNL la alegerile prezidențiale? Băsescu: ”Spuneţi-mi care din partidele astea ar fi de acord să susţină candidatul celuilalt? Eu zic că niciunul”
Fostul preşedinte Traian Băsescu a afirmat duminică seara, 28 aprilie, că nu vede posibilitatea ca PSD şi PNL să aibă un candidat comun la alegerile prezidenţiale. „Nu. Spuneţi-mi...
#Simona Halep Roland Garros, #Simona Halep Carla Suarez Navarro , #Roland Garros