Azarenka, declaratii magulitoare despre Simona Halep inaintea meciului de la US Open

Marti, 08 Septembrie 2015, ora 09:16
8322 citiri

Victoria Azarenka, adversara Simonei Halep din sferturile de finala de la US Open, a facut o serie de declaratii magulitoare la adresa romancei.

Fosta dubla finalista de la Flushing Meadows a laudat-o pe Simona, sustinand ca aceasta are un joc complet.

"Cred ca jocul ei vorbeste de la sine. Este foarte puternica atunci cand joaca de pe linia de fund. Stapaneste toate loviturile. Iar pentru o sportiva care nu este foarte inalta, serveste destul de bine. Are suficiente arme.

A crescut mult de la ultima noastra partida directa. Este cu siguranta o favorita, este in Top 3 WTA de ceva timp si a castigat meciuri importante. Eu trebuie sa ma concentrez asupra jocului meu si sa fiu agresiva", a declarat Azarenka la New York.

Simona Halep si Victoria Azarenka se vor infrunta in sferturile de finala de la US Open.

Simona Halep se califica in sferturi la US Open dupa o revenire fabuloasa

In optimi, Simona a trecut de Sabine Lisicki, scor 6-7 (6), 7-5, 6-2, iar Vika a eliminat-o pe Varvara Lepchenko, scor 6-3, 6-4.

Simona Halep si-a aflat adversara din sferturile de finala de la US Open

Intalnirea dintre cele doua va avea loc miercuri, la o ora ce va fi anuntata ulterior de organizatori.

Meciul va fi transmis in direct pe site-ul Ziare.com.

Marcel Ciolacu, după ce a scos Buzăul din Moldova: ”Sunt român, mama era din Tecuci...”
Președintele PSD, Marcel Ciolacu, a revenit cu precizări după ce a declarat că ”Buzăul nu e în Moldova”. Afirmația a fost făcută în legătură cu autostrada care va lega Moldova de...
Strada surpată la Slănic s-a construit peste o mină. Ciolacu: ”Ce vreţi să fac? Să ştiu unde s-au făcut drumurile peste mine?”
Prim-ministrul Marcel Ciolacu a afirmat, întrebat despre situaţia de la Slănic, Prahova, unde o stradă s-a surpat, formându-se un crater de doi metri, că a fost făcut un drum peste o mină....
#Halep Azarenka US Open, #Halep sferturi US Open, #Halep Azarenka meci US Open , #US Open