Cu fata la alegatori: Ion M. Ioniță, despre un posibil USL 2.0 după alegerile din 9 iunie: „Depinde de scorul pe care îl va înregistra această alianța”

Performanță remarcabilă pentru un fotbalist român în Turcia

Miercuri, 11 Mai 2022, ora 07:26
2193 citiri
Silviu Lung FOTO facebook

Silviu Lung jr, titular la Kaiserispor, s-a calificat în finala Cupei Turciei, după ce a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 4-2 (0-1), echipa Trabzonspor, noua campioană, în manşa a doua a semifinalelor.

În partida tur, Trabzonspor s-a impus cu 1-0, dar a fost eliminată cu scorul general de 3-4.

Recent câştigătoarea campionatului Turciei a deschis scorul, în minutul 3, prin Nwakaeme. După pauză, gazdele au trecut în avantaj după reuşitele lui Bassan '48 şi Hosseini '59, dar Trabzon a egalat, în minutul 82, prin Bakasetas.

Finalul a fost incendiar, gazdele marcând încă două goluri în prelungirile timpului regulamentar, prin Thiam '90+1 (penalti) şi din nou Bassan '90+6.

Ungurul minune din tenisul masculin a mai făcut o victimă de top
Tenismenul maghiar Fabian Marozsan își continuă parcursul fabulos de la Miami, calificându-se în sferturile de finală. Ultima sa victimă este australianul Alex De Minaur, un jucător care...
David Popovici e de neoprit. Victorii mari înainte de Jocurile Olimpice
David Popovici a participat la concursul „Antwerp Diamond Speedo Race”, din Belgia, unde a obținut două victorii importante la probele de 100 și 200 de metri liber pentru care se...