Imaginile care au scandalizat lumea Formulei 1: cum s-a purtat tatăl lui Verstappen cu Sergio Perez VIDEO

Marti, 21 Martie 2023, ora 07:22
4738 citiri
Jos Verstappen, insensibil la bucuria lui Perez

Mexicanul Sergio Perez a câștigat Marele Premiu al Arabiei Saudite în fața coechipierului său Max Verstappen.

Perez a câștigat fără emoții cursa, însă a fost nemulțumit că, în spatele lui, Max Verstappen trăgea tare pentru a-l ajunge. "Nu e un lucru prea inteligent să forțăm acum", le-a transmis Perez inginerilor de la Red Bull.

Olandezul nu l-a putut ajunge pe Sergio Perez, dar a făcut o "aroganță" în ultimul tur, când a tras tare și a stabilit cel mai rapid tur al cursei. Cu acel punct, a rămas în fața lui Perez în clasamentul general - 44 de puncte la 43.

Sergio Perez s-a bucurat la final alături de echipa Red Bull, dar imaginile l-au surprins pe fostul pilot Jos Verstappen, tatăl lui Max Verstappen, ignorându-l pe Sergio Perez și fiind incapabil să se bucure pentru acesta.

Imagini apărute ulterior arată că Jos a dat mâna cu Perez, însă abia după ce mexicanul s-a uitat la el și i-a întins mâna.

Ce bombă în Formula 1: echipa Red Bull e pe cale să fie părăsită de "cel mai mare om din istoria F1"
Red Bull ar putea să fie nevoită să se descurce fără artizanul succeselor din ultimii ani. Echipa de Formula 1 este în mijlocul unui scandal. BBC Sport scrie că inginerul șef al Red...
Formula 1, în China. Premieră în cariera campionului Verstappen. Ce s-a întâmplat
Liderul campionatului mondial de Formula 1 şi campion en-titre, pilotul olandez Max Verstappen (Red Bull), a câştigat duminică Marele Premiu al Chinei, la Shanghai, a cincea etapă a...
#Sergio Perez, #Jos Verstappen, #Max Verstappen, #formula 1, #red bull , #stiri Formula 1