SCM Râmnicu Vâlcea și-a aflat adversara din sferturile de finală în cupele europene. Când se joacă meciurile

Luni, 20 Februarie 2023, ora 10:22
1808 citiri
SCM Râmnicu Vâlcea s-a calificat în sferturi

SCM Râmnicu Vâlcea va înfrunta echipa daneză Nykobing Falster Handbold în sferturile de finală ale competiţiei feminine de handbal EHF European League, după încheierea fazei grupelor.

SCM Râmnicu Vâlcea s-a clasat pe locul secund în Grupa D, după ce a învins formaţia maghiară Praktiker-Vac cu 28-26, sâmbătă, în deplasare.

Nykobing Falster Handbold a câştigat Grupa C, graţie victoriei reuşite duminică în deplasare cu formaţia norvegiană Sola HK, scor 28-26.

Cele două echipe au terminat la egalitate de puncte, opt, iar în tur Sola HK se impusese cu 28-26 în deplasare, astfel că departajarea s-a făcut la golaverajul general, danezele fiind superioare (+21 faţă de +15).

SCM va juca prima manşă pe teren propriu, în data de 18 martie, iar returul va avea loc în Danemarca, pe 25 martie.

Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...
Adversară surpriză pentru Sorana Cîrstea la WTA Madrid. Cu cine va debuta românca
Turneul WTA 1000 de la Madrid a programat astăzi primele meciuri de pe tabloul principal feminin, care au stabilit adversara Soranei Cîrstea în turul al doilea. Cap de serie 27, Sorana...