Victorie pentru naționala Under 21 de fotbal a României

Joi, 17 Noiembrie 2022, ora 20:00
3555 citiri
Emil Săndoi antrenează Romania U21 FOTO facebook

Echipa naţională de fotbal U21 a învins joi, în Ghencea, formaţia CSA Steaua, scor 4-2, într-un meci amical.

În meciul găzduit de Stadionul Ghencea, CSA Steaua a deschis scorul prin Chunchukov, în minutul 15, din penalti. România U21 a întors rezultatul în numai patru minute, prin golurile marcate de Markovic (min. 17 penalti) şi Baiaram (min. 21). Marco Ehmann a dus scorul la 3-1 în minutul 54. CSA Steaua a marcat în minutul 68, prin Pacionel, dar scorul final a fost stabilit de Bîrligea în minutul 80.

Antrenorul echipei naţionale U 21, Emil Săndoi a trimis pe teren două echipe distincte pentru fiecare repriză

România U21 în prima repriză: Gyenge - Corbu, Dican, Screciu Ţicu - Vlad Pop, Grameni - Işfan, Baiaram, Oct Popescu – Markovic.

România U21 în a doua repriză: Popa – Sîrbu, Racoviţan, Ehmann, Dumitrescu – Lixandru, Farcaş – Miculescu, Pitu, R. Ilie, Bîrligea.

Următorul meci amical al României U21 va fi luni, 21 noiembrie, la Piteşti, cu echipa Campionii FC Argeş.

Veste teribilă pentru naționala României. Internaționalul scos cu targa de pe teren va lipsi la Euro 2024 VIDEO
Selecționerul Edi Iordănescu a primit o veste neplăcută de la unul dintre cei mai în formă internaționali români, în perspectiva participării României la Euro 2024. Astfel, Olimpiu...
Românii pregătesc scenariul negru al unui război: "Îmi fac bagajele și plec. Eu pentru gunoaiele de la conducere nu îmi risc nici măcar un deget"
Dacă Rusia ar decide să invadeze spațiul NATO, România ar fi o țintă ușoară. Scenariul de coșmar se bazează pe un raport al Centrului de Analiză a Politicii Europene, publicat în urmă...
#sandoi, #nationala, #U21, #Romania, #victorie, #CSA Steaua, #amical , #stiri fotbal