Petra Kvitova, meci dezastruos la Indian Wells: jucătoarea din Cehia are un sezon catastrofal

Marti, 15 Martie 2022, ora 06:45
2235 citiri
Maria Sakkari și Petra Kvitova

Petra Kvitova, dublă câștigătoare de Grand Slam, a pierdut în turul al treilea la Indian Wells.

Adversara ei, Maria Sakkari, a făcut un meci aproape perfect și a câștigat cu 6-3, 6-0. Al doilea set a durat doar 25 de minute.

Sakkari a avut cifre extraordinare: pe primul serviciu a câștigat 24 din 25 de puncte. "Eu mai țin minte doar acel punct pierdut", a spus Sakkari după meci.

Petra Kvitova va coborî în clasamentul WTA pe 33 sau chiar mai jos. A câștigat doar cinci partide în acest an din 13 jucate.

Printre jucătoarele care i-au administrat un set la zero este și Irina Begu: 6-4, 6-0 la Sankt Petersburg.

Optimismul lui Rareș Bogdan pentru europarlamentare: „Obţinem 20 de mandate. SOS-ul doamnei Şoşoacă nu va intra în PE”
Prim-vicepreşedintele PNL Rareş Bogdan a declarat vineri, 29 martie, că alianţa PSD-PNL poate lua la redistribuire 20 de mandate de europarlamentari. Europarlamentarul susține că AUR va...
Din ce destinații vin primele avioane în România imediat după intrarea în „Air Schengen”. Pasagerii nu vor mai face controalele la frontieră
Primele zboruri din spaţiul Schengen care vor ateriza duminică pe aeroportul Henri Coandă vor fi cele care vin de la Paris, Viena, Hamburg, Roma, Zurich, Munchen, Amsterdam şi Geneva,...