Veste proastă pentru Simona Halep! Numărul 2 WTA a supraviețuit unui nou thriller la Australian Open

Sambata, 22 Ianuarie 2022, ora 08:38
9610 citiri
Aryna Sabalenka FOTO facebook

Aryna Sabalenka, numărul doi mondial, a supraviețuit din nou un meci infernal la Australian Open.

Bielurus, pe care mulți o văd ieșită din formă, a pierdut primul set cu Marketa Vondrousova, după care a revenit și le-a câștigat pe celelalte două. Scor final: 4-6, 6-3, 6-1.

Este al treilea meci consecutiv la AO pe care Sabalenka îl câștigă în trei seturi.

În optimi ea o va întâlni pe Kaia Kanepi,locul 115 WTA, din Estonia.

Aryna Sabalenka se aflăpe partea de tablou a Simonei Halep,pe care o poate întâlni în semifinale.

Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
#Sabalenka, #Australian Open, #victorie, #Thriller, #melbourne , #Australian Open