Joi, 20 Ianuarie 2022, ora 08:33
2846 citiri
Aryna Sabalenka FOTO facebook

Aryna Sabalenka a supraviețuit unei noi încercări dificile la început de 2022.

Numărul doi mondial a reușit să revină în meciul cu chinezoaica Xin Wang, care a câștigat primul set cu 6-1.

Bielorusa a revenit ulterior și a câștigat meciul cu 6-4, 6-2, trecând în turul al treilea.

Până la Australian Open, Sabalenka a pierdut toate meciurile în 2022, iar în primul tur a avut mari probleme în fața unei adversare modeste.

Pentru un loc în optimi, ea se va duela cu Marketa Vondrousova.

Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...
Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...