”Te urăsc!” Discurs bizar la sfârșitul finalei Turneului Campioanelor

Marti, 08 Noiembrie 2022, ora 16:53
20363 citiri
Aryna Sabalenka a jucat finala Turneului Campioanelor FOTO facebook

Franțuzoaica Carolina Garcia a câștiga ediția din acest an a Turneului Campioanelor, după o finală disputată cu Aryna Sabalanka, din Belarus.

Este primul trofeu major pentru Garcia, care a început anul pe locul 74 în lume și îl va termina pe poziția a patra.

La finalul partidei din Texas, finalista Aryna Sabalenka nu și-a putut stăpâni lacrimile și a izbucnit în plâns în fața spectatorilor.

”Nu am de gând să spun mulțumesc echipei mele pentru că sunt atât de multe duble greșeli, sunteți o echipă atât de rea... Nu, nu vă voi mulțumi! Nu, nu, nu, glumesc. Anul a fost dificil pentru noi. Vă mulțumesc foarte mult pentru sprijinul vostru. Pe tine Caroline să știi că te urăsc (râde), dar azi ai jucat incredibil și nu numai azi, ci tot anul. Sunt sigură că te așteaptă multe alte finale pe care sper că le vom juca împreună”, a transmis Aryna Sabalenka, în aplauzele spectatorilor.

Sportiva din România care a câștigat a cincea oară Liga Campionilor. Cum s-a descurcat în finală, contra unei conaționale
Jucătoarea română de tenis de masă Elizabeta Samara a câştiga pentru a cincea oară în carieră Liga Campionilor europeni şi pentru a treia oară consecutiv cu formaţia poloneză KTS Enea...
Surpriză în finală. Echipa care a învins campioana și a cucerit primul titlu din istorie
CSO Voluntari 2005 a câştigat în premieră titlul de campioană naţională la volei feminin, după ce a învins-o pe deţinătoarea titlului, CSM Volei Alba-Blaj, cu 3-1 (19-25, 25-22, 25-19,...
#Sabalenka, #finala, #Turneul Campioanelor, #urasc, #Carolina Garcia , #Turneul Campioanelor