Absență importantă pentru Chelsea în returul cu Real Madrid din sferturile Champions League

Luni, 11 Aprilie 2022, ora 16:10
1355 citiri
Romelu Lukaku. Foto: Facebook

Atacantul echipei Chelsea Romelu Lukaku va rata meciul cu Real Madrid din manşa secundă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor, din cauza unei accidentări la călcâi, informează RMC Sport.

Internaţionalul belgian, în vârstă de 28 de ani ani, nu a jucat nici în partida pe care echipa lui a câştigat-o, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 6-0, în faţa formaţiei Southampton, în etapa a XXXII-a a Premier League.

La jocul tur din sferturile Ligii Campionilor, Lukaku a intrat pe teren în minutul 64, în locul lui Christian Pulisic, şi a ratat două bune ocazii de a marca.

Aceste ratări au stârnit noi critici la adresa evoluţiilor sale, considerate destul de slabe (12 goluri în 36 de jocuri), în raport cu preţul plătit, vara trecută, pentru transferului lui de la Inter Milano, 113 milioane de euro, care l-a făcut cel mai scump jucător din istoria clubului.

Antrenorul Thomas Tuchel nu se poate baza nici pe Callum Hudson-Odoi, Ross Barkley şi Ben Chilwell, de asemenea accidentaţi.

Partida Real Madrid - Chelsea va avea loc, marţi, de la ora 22.00. În tur, spaniolii s-au impus cu 3-1.

Gestul cu degetul care a calificat-o pe Real Madrid în semifinalele Ligii Campionilor VIDEO
Real Madrid s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, după ce a învins-o pe Manchester City cu scorul de 4-3, la loviturile de departajare, miercuri seara, în deplasare,...
S-a deslușit misterul. Cine l-a sfătuit pe portarul Realului să nu se arunce la penalty VIDEO