Eșec după eșec pentru naționalele de fotbal. Ultimul rezultat negativ pentru România

Joi, 17 Noiembrie 2022, ora 23:05
2155 citiri
România U 20. Foto: Facebook / Echipa națională de fotbal

Echipa naţională U20 a României a pierdut joi, pe teren propriu, scor 1-2, meciul amical disputat împotriva Italiei U20.

Naţionala U20 a României a jucat împotriva Italiei U20 la Arad. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 34, prin Fabbian şi au pus al doilea gol pe tabelă în minutul 50, când a marcat Ambrosino.

În minutul 62 Ianis Stoica a fost faultat în careu de Mulazzi şi tot Ianis Stoica a transformat penalti-ul.

Echipa de start prezentată de antrenorul Daniel Pancu a fost următoarea: Sava - Mitran, Ignat, Ilie, Borza - Pandele, Mihai, Filip - Bratu, Cojocaru, Bani.

Tot joi, naționala de seniori a fost învinsă, 1-2, la Cluj-Napoca, de Slovenia.

România va juca un meci amical cu Polonia, pe 21 noiembrie, de la ora 20.00.

Ianis Hagi tremură pentru un loc la Euro 2024: ”Este ceva ciudat la copilul ăsta”
Ianis Hagi a jucat în ambele meciuri amicale ale echipei naționale disputate în luna martie, dar nu a fost titular nici cu Irlanda de Nord (1-1), nici contra Columbiei (2-3), prezența sa la...
Românii pregătesc scenariul negru al unui război: "Îmi fac bagajele și plec. Eu pentru gunoaiele de la conducere nu îmi risc nici măcar un deget"
Dacă Rusia ar decide să invadeze spațiul NATO, România ar fi o țintă ușoară. Scenariul de coșmar se bazează pe un raport al Centrului de Analiză a Politicii Europene, publicat în urmă...