Românca Lorincz, locul 86 la schi fond. Titlul olimpic a fost câștigat de norvegianca Therese Johaug

Joi, 10 Februarie 2022, ora 10:54
2158 citiri
Romania. Foto: Facebook / COSR

Sportiva Timea Lorincz a ocupat locul 86 în proba de 10 kilometri clasic din cadrul concursului de schi fond de la Jocurile Olimpice de la Beijing.

Lorincz a încheiat cursa cu timpul de 37 de minute, 15 secunde şi 3 sutimi.

Titlul olimpic a fost câştigat de norvegianca Therese Johaug, deja titrată vineri la skiatlon. Ea a fost urmată de finlandezele Kerttu Niskanen şi Krista Parmakoski.

Schimbare radicală la turneul final. România s-a calificat miraculos, pentru prima dată în istorie
Turneul final al Billie Jean King Cup se va disputa sub formă de tablou eliminatoriu, la Sevilla, între 12 şi 20 noiembrie, a anunţat joi Federaţia Internaţională de Tenis (ITF), care...
Flotila românească a dat drumul la ”motoare”. Performanță majoră în prima zi la Europene
România a calificat direct în finalele pentru medalii şase echipaje din cele 13 cu care participă la Campionatele Europene de canotaj de la Szeged (Ungaria), în urma curselor de joi. La...