Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

S-a acordat primul titlu la Roland Garros! Cine și l-a adjudecat

Vineri, 03 Iunie 2022, ora 07:37
2984 citiri

Perechea compusă din japoneza Ena Shibahara şi olandezul Wesley Koolhof a câştigat titlul în proba de dublu mixt a turneului de tenis de la Roland Garros, după 7-6 (5), 6-2 în finala cu Ulrikke Eikeri (Norvegia)/Joran Vliegen (Belgia), joi, la Paris.

Pentru ambii a fost primul titlu de Mare Şlem, Koolhof adăugându-l celui cucerit în 2020 la Turneul Campionilor.

Shibahara (24 ani) a adus Japoniei primul titlu la dublu mixt la Roland Garros, de la cel câştigat de Rika Hiraki alături de indianul Mahesh Bhupathi, în 1997.

Eikeri nu a mai jucat dublu mixt până la ediţia din acest an a turneului de la Roland Garros şi a devenit primul jucător norvegian finalist la un turneu de Mare Şlem în era open.

Rafael Nadal, anunț îngrijorător: ”Dacă ar fi mâine, nu aș juca”
Jucătorul spaniol de tenis Rafael Nadal, fost lider ATP, spune că va juca la Roland-Garros, al doilea turneu de Mare Şlem al anului, doar dacă se va simţi suficient pregătit, scrie AFP. La...
Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...