Surpriză uriașă în primul sfert de finală la Roland-Garros. Semifinalista nu e din Top 50 mondial

Marti, 31 Mai 2022, ora 15:35
3210 citiri
Martina Trevisan

Martina Trevisan (Italia), locul 59 WTA și Leylah Fernandez (Canada), locul 18 WTA şi cap de serie numărul 17, s-au întâlnit marți în primul sfert de finală al turneului feminin de la Roland-Garros.

Martina Trevisan a câștigat un meci echilibrat, întins pe trei seturi, scor 6-2, 6-7, 6-3, după un meci care a durat două ore și 19 minute.

În semifinale, Martina Trevisan o va întâlni pe învingătoarea duelului american dintre Coco Gauff și Sloane Stephens.

Celelalte două sferturi de finală de pe tabloul feminin, Iga Swiatek - Jessica Pegula și Daria Kasatkina - Veronika Kudermetova, vor avea loc miercuri.

Tot marți se vor desfășura primele două sferturi masculine, Alcaraz - Zverev și mult-așteptatul duel Nadal - Djokovic.

4 românce la Roland Garros! Care e singura șansă a Simonei Halep?
Turneul de tenis Roland Garros 2024 va demara peste aproape o lună, iar cei mai buni tenismeni ai lumii participă la acesta. Organizatorii au publicat deja lista de jucători și jucătoare...
Tabloul semifinalelor la ATP Monte Carlo. Cu cine joacă Novak Djokovic
Norvegianul Casper Ruud, locul 10 în ierarhia tenisului masculin, l-a învins vineri pe francezul Ugo Humbert, locul 15 ATP, în trei seturi, 6-3, 4-6, 6-1, şi-l va avea adversar pe liderul...