Federer ajunge in semifinale la Australian Open dupa un "sfert" nebun, in care a salvat 7 mingi de meci!

Marti, 28 Ianuarie 2020, ora 10:07
7405 citiri

Roger Federer s-a calificat, marti, in semifinalele de la Australian Open dupa un meci in care a salvat nu mai putin de 7 mingi de meci!

Tenismenul elvetian a fost pe punctul de a fi eliminat de jucatorul aflat pe locul 100 in clasamentul ATP, Tennys Sandgren, insa a revenit fantastic si ajunge pentru a 15-a oara in cariera in penultimul act al Grand Slam-ului de la Antipozi.

6-3, 2-6, 2-6, 7-6 (8), 6-3 a fost scorul intalnirii dintre Federer si Sandgren, care a durat trei ore si 28 de minute.

In setul patru, tenismenul din SUA a avut trei mingi de meci la scorul de 5-4 si alte patru mingi de meci in tie-break!

"M-a deranjat piciorul, insa n-am vrut sa renunt. Imi pare rau pentru Sandgren, dar am fost chiar norocos", a spus Federer dupa meci, pentru Eurosport.

Mai departe, in semifinale, Federer il va intalni pe castigatorul "sfertului" dintre Novak Djokovic si Milos Raonic.

PNL și PSD așteaptă "clarificări" de la Cătălin Cîrstoiu, "în această săptămână". Când va fi anunțată decizia în privința candidatului la Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a afirmat, joi seară, că, în acest moment, Cătălin Cîrstoiu este candidatul alianţei PSD-PNL, dar acesta trebuie să clarifice public toate aspectele care...
PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
#Roger Federer Tennys Sandgren, #Federer semifinale Australian Open , #stiri Roger Federer