Australian Open: un spectator a intrat pe teren la finala Nadal - Medvedev! Ce mesaj a avut de transmis VIDEO

Duminica, 30 Ianuarie 2022, ora 13:39
8762 citiri
Rod Laver Arena

Finala masculină de la Australian Open, dintre Rafael Nadal și Daniil Medvedev, a fost marcată de un incident neașteptat, un spectator reușind să pătrundă pe teren.

Astfel, în timpul celui de-al doilea set, meciul a fost întrerupt câteva minute, intrusul fiind scos cu forța în afara arenei, asta după ce personalul de securitate s-a ocupat de protejarea celor doi jucători.

Conform primelor informații, se pare că persoana în cauză avea un banner în care cerea abolirea detenției pentru refugiați.

Oțelul - U Cluj a stabilit finala Cupei României, cu un autogol în ultimul minut. Cu cine va juca Corvinul
Echipa Oţelul Galaţi a învins joi, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia Universitatea Cluj, în semifinalele Cupei României. Gălăţenii s-au calificat pentru a doua oară în istorie în...
Paradox la Corvinul, divizionara secundă din finala Cupei: poate juca în Europa League, dar nu poate promova!
Formaţia de ligă secundă Corvinul Hunedoara s-a calificat în premieră în finala Cupei României la fotbal, după ce a învins-o pe FC Voluntari cu scorul de 3-1 (1-1), miercuri seara, pe...
#Rod Laver Arena, #Australiana Open, #finala, #spectator , #Stiri Daniil Medvedev